O BİR ÇELİK’den Beyaz Bayrak-Ayna galibiyet…

2 Temmuz 2024 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Jandarma koşusunu, Mete Çelik’in sahibi olduğu Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Serhat Önder’in yaptığı O Bir Çelik (4y aa Kaizbert – Jonathan, Güntay) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hulki (Tümöz Bey) elde ederken, Kayafatih (Kayayürekli) üçüncü, Bay Taylan (Saadın Gücü) dördüncü, Seçerhan (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Rakiplerine şans tanımadı…  

Antalya ve İstanbul’da kazandığı yarışlar sonrası verdiği kısa arası Bursa’daki dönüş yarışını dördüncü tamamlayan O Bir Çelik, kantarmasını sevdiği jokeyi Vedat Abiş idaresinde iyi start çıkışı ile aldığı liderliği rakiplerini yanına yaklaştırmadan bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, bu yılki dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “O BİR ÇELİK’den Beyaz Bayrak-Ayna galibiyet…

  1. Hulki’ye binen arkadaşa teşekkür etsinler, aldı önüne getirdi koşudaki tek rakibi olmasına rağmen rahat rahat önde bıraktı kaizbert oğlunu..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir