O BİR ÇELİK’den üst üste üçüncü birincilik…

19 Kasım 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Kv-9 koşusunu, Mehmet Çelik’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erkut Koca’nın yaptığı O Bir Çelik (3y ae Kaizbert – Jonathan, Güntay) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Altıntepe (Özgünhan) elde ederken, Sağlamcan (Altaha) üçüncü, Kayafatih (Kayayürekli) dördüncü, Bay Taylan (Saadın Gücü) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Vedat Abiş ile kaybetmedi…  

İstanbul ve Ankara pistinde arka arkaya kazandığı koşular sonrası bu yarışa da çok iyi durumda gelen O Bir Çelik, kantarmasını sevdiği başarılı jokey Vedat Abiş idaresinde koşuyu orta grupta takip ederken 800’de ikinciliğe hamle yapıp düzlük dönülür dönülmez liderliği aldı ve 300’den itibaren dışından gelen Altıntepe ile giriştiği zevkli mücadeleyi baş farkı ile lehine çevirip Vedat Abiş ile start aldığı üçüncü koşusundan da galibiyetle ayrılmayı bildi. 

News Reporter

4 thoughts on “O BİR ÇELİK’den üst üste üçüncü birincilik…

  1. Safkan Arap atı kaızbett gruplarıda açında görelim 22 at cumuriyet koşar kazbettler. Kazbeett düsmanlarına kapak olsun.

  2. Özcan Yıldırım ı tebrik ederim, kaybetmek için her şeyi yaptı… Böyle devam Özcan kardeş maalesef meydan senin gibilere kaldı…

  3. Kaizbert yavrulari neden önyargı ile yaklasiliyor? Bilmediğim icin soruyorum,yarim kan mi kaizbert

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir