O kupayı bir kez daha istiyor!

7 Milyon liraya çok yakın kazancı ile tarihin TL bazında en çok ikramiye kazanan İngiliz atı olan Salih Kaya’ya ait şampiyon safkan Finesse (Luxor – Flying Saucer, Eagle Eyed), 3 yıldan fazla bir süredir birlikte yarıştığı usta jokeyi Selim Kaya 4 Ekim 2020 Pazar günü 28’inci kez start alacak.

Bu sene 5 yarışa katılan ve 3’ünde sezonun flaş safkanı Long Runner’a geçilirken, genç rakibinin olmadığı diğer iki mücadeleden birincilikle ayrılan klas safkan, bu sene Long Runner’ın olmadığı 3’üncü yarışında 3’üncü birinciliğini elde etmek adına çim pistte 2400 metre mesafeli G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusunu kazanmak için mücadele verecek.

Geçen sene kazanmıştı…

Kısa bir süre sonra 7 yaşına girecek olan ve kariyerinde 3’ü G1, 14’ü Grup olmak üzere 15 birincilik bulunan Finesse, 2017 yılında katıldığı ilk TJK Koşusunda dördüncü olmuş, geçen sene koşulan bu önemli koşudan ise Vancouver’in 2.5 boy önünde zaferle ayrılmıştı.

En çok 2400 metrede kazandı…

Bu seneki koşuyu kazanarak müzesini bir kez daha kupayı götürmek isteyen Finesse, kariyeri boyunca en çok yarışı 2400 metre mesafede elde etti. Koşacağı bu mesafede 15 kez piste çıkan safkan, 8 birincilik elde ederken, 6 kez de tabela yer aldı.

News Reporter

3 thoughts on “O kupayı bir kez daha istiyor!

  1. Her yarışı zevkle izlenen bir safkan ve binicisi. Bunun gibi birkaç safkanın
    örneğin Call To Victory, Long Runner, ın dışında aynı zevki ve randımanı veren başka seri taylar ne yazıkki yok.
    Bu yukardaki birkaç atın dışındaki yarışlarında ne tadı var nede tuzu.

    1. Tamamen katılıyorum eskiden müşterek bahse katılmasak bilee caş haberbatyr yavuzhan gibi atlar varken hafta boyunca tuhaf guzel bı heycan yasardık ama maalesef bu jenerasyonda ole bı durum yok unutmadan tamerinoglu odinhan derbileride unutulmazdı

  2. Ergun abi ortaklıktan cıkmayacaktı varya güzel bir taydı gerci at işi kısmet işi ergun abi ingileteren aldıklarıyla seneye tozunu attırıcak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir