OĞLUM DORUK’dan beklenen galibiyet…

17 Aralık 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve daha yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 koşusunu, Bülent Taşçı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sabri Bektaş’ın yaptığı Oğlum Doruk (4y da Bosporus – Carolina Reaper, Victory Gallop) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Vincitore (Victory Gallop) elde ederken, Koca Seyid (Smart Robin) üçüncü, Dame Time (Victory Gallop) dördüncü, Grey Kurt (Perfecto) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki dördüncü Grup galibiyeti…

A2 Yeşil Bursa koşusu ikinciliği ile İstanbul’a iyi durumda gelen Oğlum Doruk bir süredir birlikte start aldığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra  özellikle son metrelerde yapmış olduğu etkili sprint ile kazanırken bu yılki dördüncü grup zaferine imza atmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Grey Kurt liderliği alırken ikinciliğe Dame Time girdi. Daha sonra Vincitore ve Oğlum Doruk sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Grey Kurt liderliğini korurken yine ikincilikte Dame Time arkalarında Vincitore ve Lex Tallionis sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Grey Kurt yine lider, Dame Time yine takipte arkalarında Bold Sea Rover, Vincitore ve Lex Tallionis üçlüsü şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Grey Kurt liderliğini korurken ikincilikte Dame Time daha sonra Bold Sea Rover ve Vincitore olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan gelen Dame Time liderliği almaya çalışırken dışından Vincitore’nin onun dışından da Oğlum Doruk’un atakları görüldü. 200’den sonra Vincitore liderliği alırken dışından Oğlum Doruk sprinte kalktı. Son metrelerde rakibine hakim olan Oğlum Doruk farkı 2 boya çıkararak ve 2’03”42 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Oğlum Doruk (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir