OĞUZBOYLU hem rövanşı, hem de Kupayı aldı…

29 Mayıs 2021 Cumartesi günü Başkent’teki 75.Yıl Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Ümit Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (6y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Cevher (Bilgin) elde ederken, mücadeleden Hızlı Ahmet (Özgünhan) üçüncü, Demirperde (Altaha) dördüncü, Karamustafa (Caş) ise beşinci olarak ayrıldı.

Oğuzboylu (Halis Karataş)

4’üncü G1 galibiyeti…

Yarış kariyerine 2018 yılında Ankara’da başlayan Oğuzboylu, bugüne dek 59 kez start alıp 16 yarış ve 6.7 Milyon TL ikramiye kazandı. Kum pistte G1 Türk Silahlı Kuvvetleri ve G1 Yüksek Komiserler Kurulu Koşularını kazanan safkan, çim pistte ise G1 Veliefendi Koşusundan sonra G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusunu da kazanarak çim pistte ikinci toplamda ise dördüncü G1 galibiyetine imza atmış oldu. Sentetik pistte G1 Kanuni Sultan Süleyman ve G1 Haralar Koşuları ikincilikleri bulunmasına rağmen 6 yaşındaki klas safkan ilginçtir bu pistte hiç birinci olamadı.

Oğuzboylu (Halis Karataş)

Rövanşı aldı…

Oğuzboylu 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü yine Ankara’da koşulan sezonun Arap atları için ilk büyük mücadelesi G1 TBMM Koşusunda 4 yaşındaki genç rakibi Hızlı Ahmet ve yaşıtı Karamustafa’ya geçilerek üçüncü olmuştu.

Favori olarak girdiği koşuda iki rakibine geçilirken 3.5 boy ve 1.5 boy geride kalan tecrübeli safkan, bu defa erken hamle yapan ve son düzlüğe önünde çıkan Hızlı Ahmet’i ve son virajı altıncı sırada dönen Karamustafa’ya hiç şans tanımadan 2’49”61’lik derecesi ile 2 boy önde birinciliğe uzanmayı başardı.

News Reporter

3 thoughts on “OĞUZBOYLU hem rövanşı, hem de Kupayı aldı…

  1. Hızli Ahmet kısa mesafelerin atı,Oğuzboylu uzun mesafelerin atı.Yalnız Barış ,yarışı niye önlerde kabul etti onu anlamadım.Bence bekleme yarışı yapmalıydi.

  2. karataş da oğuzboylu da baştan sona hak etti yarışı 10 numara taktik ile koşup kazandı ama ben hızlı ahmet’in neden bu kadar sinir yaptığını anlamadım… barış kurdu’yu sürekli zorladı istem dışı son 600 de liderliği aldı… yarışta bi sorun mu yaşadı acaba… bu yarıştan sonra umarım yine eküri hata yapıp indirmez jokeyini… yaban arıları bekliyor hızlı ahmet için 🙂 🙂 🙂

  3. Oğuzboylu bu yarış tamamen şansıyla kazandı yarış çok düşük tempolarda gitti ve Hızlı Ahmet çok sertlik yaptı 600 lerde dışından gelen akımlara daha fazla atını kontrol edemeyen barış kurdu istemsiz erken yürüdü rövanşı çok farklı olacaktır uzun zamandır izlerken zevk aldığım nadir safkanlardan Allah ayağını düz bastırsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir