OĞUZBOYLU İstanbul’da ilk kez kazandı!

3 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Vali Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Ümit Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (4y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Oğuzboylu (Ahmet Çelik)

8 safkanın katılımı ile 2400 metre çim pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son viraj dönülürken liderliği alan Oğuzboylu, finişe kadar kalan mesafede bir daha rakiplerine yakalanmayıp sonlarda farkı 3.5 boya çıkartarak 2’46”73’lük derecesi ile birinciliğe uzandı. Semend (Halid) mücadeleden ikincilikle ayrılan isim olurken, bu safkanın 1 boy gerisinde Yetim Ahmet (Demirkazık) üçüncü, onun da bir burun arkasında Afacan (Yaşarcık) dördüncü oldu.

Oğuzboylu (Ahmet Çelik)

34’üncü startında 8’inci kez finiş çizgisini önde geçen Oğuzboylu, kariyerinin 6’ıncı Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, İstanbul Veliefendi Hipodromundaki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.923.170 TL’ye yükseltti.

İstanbul Vali Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir