OĞUZBOYLU Veliefendi’de duble yaptı…

19 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2800 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Veliefendi Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Ümit Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (6y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Özçevik (Özgünhan) elde ederken, mücadeleden Cevher (Bilgin) üçüncü, Aşıkbey (Halid) dördüncü, Aşkabat (Bozok) ise beşinci olarak ayrıldı.

Oğuzboylu (Halis Karataş)

Üst üste ikinci kez kazandı…

Yarış kariyerine 2018 yılında Ankara’da başlayan Oğuzboylu, bugüne dek 64 kez start alıp 17 yarış ve 7.6 Milyon TL ikramiye kazandı. Veliefendi Koşusunu geçen sene olduğu gibi bu sene de kazanmayı başaran klas safkan, aynı zamanda 5’inci G1 ve 12’inci Grup koşu galibiyetine imza attı.Startla birlikte ön grubun hemen arkasına yerleşen Oğuzboylu, karşı düzlüğü beşinci sırada geçtikten sonra 800 startından itibaren ön tarafa sarkmaya başladı. Son viraja girilirken ikinciliğe giren ve düzlüğün hemen başında koşunun liderliğini yapan Aşkabat’ı bastırıp liderliği ele geçiren safkan, bu metreden sonra bir daha hiç rakibine yakalanmadan 1.5 boy farkla ve 3’11”70’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

1 thought on “OĞUZBOYLU Veliefendi’de duble yaptı…

  1. Hayatımda böyle kötü bir g1 yarışı görmedim. cevher ve oguzboylu hariç diğerleri birak grup yarışı kısa vade yarışı bile kazanmazlar. Türk arap atciligininda son durumunu görmüş olduk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir