Ömer Kaya Koşusunda Kupanın sahibi; BLACK LION

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Ömer Kaya koşusunu, Mehmet Karaaslan’ın sahibi olduğu, Uğur Karakoca – Asaf Cem Şen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Black Lion (3y ae Sidney’s Candy – Bayır Gülü, Strike The Gold) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Seriday (Victory Gallop) elde ederken, Kübra Hanım (Win River Win) üçüncü, Zolo Muum (Papa Clem) dördüncü, Ultra Shooter (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Black Lion (Ömer Kaya)

Çıtayı yükseltti…

Yaz sezonuna Adana’da arka arkaya kazandığı iki koşu ile başlayan Black Lion sonrasında start aldığı koşularda tatminkar performanslar sergilemişti. Bugün uzun aradan sonra ilk kez birlikte start aldığı günün başarılı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili sprint ile kazanan safkan, bu performansı ile formunu daha da geliştirdiğini göstermiş oldu.

Act Of God’un 7 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Kübra Hanım liderliği aldı. İkincilikte Zolo Muum daha sonra Seriday ve Ultra Shooter sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Kübra Hanım liderliğini korurken ikincilikte Zolo Muum hemen dışına doldurup gelen Act Of God üçüncülüğe girerken daha sonra Seriday ve Ultra Shooter şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Kübra Hanım halen lider, ikincilikte Zolo Muum ve Act Of God ikilisi arkalarında Seriday şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de en içten yol bulan Seriday gelip liderliği alırken ortadan Black Lion’un da atakları görüldü. 200’de Seriday az farkla lider ortada Kübra Hanım ve onun dışından Black Lion’ın çok etkili atakları görüldü. Son metrelerde rakiplerine hakim olan Black Lion yarım boy farkla ve 1’23″89 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Ömer Kaya Koşusu Kupa TöreniNews Reporter

1 thought on “Ömer Kaya Koşusunda Kupanın sahibi; BLACK LION

  1. Merhum jokey kardeşimiz çok temiz kalpli, beyefendi bir jokeydi. Allah gani gani rahmet eylesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir