Önce Kum, sonra Çim, şimdi de Sentetik’de Grup zaferi!

22 Eylül 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus A2 Kızkulesi koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Akyavuz’un yaptığı General Briella (3y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini My Pretty Girl (Kafkaslı) elde ederken, Bizim İçin (Papa Clem) üçüncü, Valley Of Flowers (Native Khan) dördüncü, Anabella (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üç pistte de Grup kazanmayı başardı…

İstanbul Yarış Festivali günü çim pistte start aldığı G3 İstanbul Koşusunu Chaika’nın arkasında ikincilikle tamamlayan General Briella, ilk kez start alacağı ve nasıl koşacağı merak edilen sentetik pistteki ilk sınavında beklentileri boşa çıkartmadı ve bütünleştiği jokeyi Mehmet Akyavuz ile startla birlikte liderliği alıp bir daha hiç bir rakibini yanına yaklaştırmadan ‘beyaz bayrak-ayna’ yaparak ilk sentetik pist koşusundan galibiyetle ayrılmasını bildi.

Kum ve Çim pistten sonra Sentetik pistte de parlak bir performansa imza atarken hemcinslerine göz dağı veren klas kısrak, elde ettiği bu galibiyetle kariyerinin 12’inci birinciliğine imza atarken kazancını da 6.5 Milyon liraya yükseltti.

News Reporter

5 thoughts on “Önce Kum, sonra Çim, şimdi de Sentetik’de Grup zaferi!

  1. At sahipleri Mert Bey ve Edibe Hanım’ı kutlarım…İlk atlarında böyle bir atı,-üstelik dişi- yakalamak, kazansa da kaybetse de Mehmet Akyavuz gibi doğru bir adamdan vazgeçmemek…Başarıları daim olsun, ayakları düz bassın…

    1. Sahiplerini neden kutluyorsunuz ki panayır atı gibi ilden ile pistten piste acımasızca atı para getiriyor diye canını çıkara çıkara koşuyorlar at aralıksız koşuyor zavallım

  2. Harika kısrak Briela. ekibi veya Jokeyinin özel olduğu bir durum yok sadece Briela özel bir at. babası General Quartersa ayrı bir parantez açmak gerekir Snow Bird ve Briela gibi farklı pistlerde GR1 kazanan temsilci vermesi ve en güçlü temsilcilerinin de hep dişi olması kayda değer bir dip nottur. Snow Bird de fena bir attı.

  3. Bu arada , bu at zaten akya uz larin kendi ati ,sacmalamamakta fayda var , at kazaniyor ,ustundekini zaten sadece tasiyor , ben binaen yaris kazanir zaten ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir