Yaz sezonu öncesinde ekürisine ‘umut ışığı oldu’…

26 Mart 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusunu, Ayşegül Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Lord Of Pelennor (3y de Victory Gallop – Invincible Girl, Mountain Cat) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lady North (Torok) elde ederken, Dragon Fire (Torok) üçüncü, Yoomee (Fast ‘N’ Famous) dördüncü, Talha Paşa (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Günün önemli sürprizine imza attı…

Geçtiğimiz yılı G1 Çaldıran koşusu dokuzunculuğu ile kapatıp bu sene ilk yarışına Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu ile çıkan Lord Of Pelennor, ilk kez buluştuğu günün başarılı jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra iç kulvardan yaptığı etkili ataklarla 200’den sonra liderliği aldı ve günün en büyük sürprizini gerçekleştirirken, ekürisi için de yaz sezonu öncesi umut ışığı oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Lady North liderliği alırken ikinciliğe Dragon Fire girdi. Daha sonra Talha Paşa ve Batur Khan sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Lady North liderliğini korurken ikinciliğe Talha Paşa girdi. Arkalarında Dragon Fire Batur Khan şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Lady North halen lider, ikincilikte Talha Paşa hemen içinde Dragon Fire sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Lady North liderliğini korurken gerilerden Lord Of Pelennor’un atakları görüldü. 200’den sonra çok kuvvetli gelen Lord Of Pelennor liderliği aldı. İkincilikteki Lady North’un 2 boy önünde ve 1’43”41 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Lord Of Pelennor (Kadir Tokaçoğlu)
News Reporter

4 thoughts on “Yaz sezonu öncesinde ekürisine ‘umut ışığı oldu’…

  1. Victory Gallop × Mountain Cat eşleşmesine guzel bir ornek daha. Umarim abisi Call to Victory gibi cok başarılı olur

  2. Orjininin hakkini verecek gibi fotoya cok akışlı girdi, jokeyi ile de cok uyumlu, yarışın her yerinde jokeye karsilik verdi, daha güzel yarislarini izleriz insallah, sakatlik yaşamasın ayaklari düz bassın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir