Orhan Meker’de DRAGON FLAME’den Çim Pist Galası…

17 Nisan 2024 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-18 Orhan Meker Serbest Handikapı, Emrah Agun’un sahibi olduğu, Engin Ateşler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Esen’in yaptığı Dragon Flame (3y de Torok – Happy Valentine, Thewayyouare) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kando (Three Valleys) elde ederken, Zızka (Sommerabend) üçüncü, Oppenheimer (Hit It A Bomb) dördüncü, Adige Perit (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çim pistteki ilk startında ilk galibiyet…  

Bu yıl Antalya’da, biri sentetik diğer kum pistte olmak üzere iki kez start alıp her ikisini de kazanma başarısı gösteren Dragon Flame, Ankara’dan oldukça iyi durumda geldiği İstanbul’da, ilk kez çıktığı çim pistte ve iki koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu önde giden Zızka’nın hemen arkasında takip edip son düzlüğe ikinci sırada çıktı. 300’den sonra yaptığı etkili ataklarla liderliği alan ve kalan metrelerde farkı biraz daha açarak 1’21’70 gibi sezon başı için oldukça iyi bir derece ile ilk çim yarışından galibiyetle ayrılan safkan, bu performansı ile Grup yarışlar için sezonun sürpriz taylarından biri olacağını gösterdi.

Kando sentetik pistteki başarısını ve istikrarını çim pistte de sürdürmeyi başardı. Zızka uzun süre önde götürdüğü mücadelede başarılı bir üçüncülük elde edip dönüş yarışından olumlu bir performansla ayrılmayı başarırken, sonlarda çok  güçlü gelen Oppenheimer dikkat çekici bir dördüncülük elde etti.

News Reporter

6 thoughts on “Orhan Meker’de DRAGON FLAME’den Çim Pist Galası…

  1. Orhan Meker kosusu deyince hep aklima gelen 1995 te Typhonic Rising in gecilmezligini burun ucu ile Testa Rosso ya kaybettigi yaris gelir. Typhonic Rising fani olarak cok uzulmustum o yarışa.

  2. Maşallah çok güzel bir at… Ayakları düz bassın…Bu arada ben 4.olan Oppenheimeri da çok beğendim, Uzunda daha da iyi koşacak gibi duruyor sanki…Perfect Player büyük hayal kırıklığı oldu…

  3. Erkek tay favori taylarımdan biridir Antalyada ve Ankaradaki yarışlardaki derecelere bakarsanız bu atın kumaşının iyi olduğu aşikardı. Umarım sahipleri kısa mesafeleri değil uzunları tercih ederek giderler orta uzun mesafe de daha başarılı olacağı aşikardır tebrik ederim ayakları düz bassın.

  4. Konformasyonu mükemmel uzunu yapabilecek kompak tam bir sprinter at tipi var.
    650 bin aşım bedeline eleştirenler için Torok çimde geldi 90 a taktı hemen.
    Şampiyonlar Ligi Gol kralı olur benden söylemesi

  5. Erkek tay demnemede bu at kiminle kosacak acaba.A.Kurşun blue sunsete biner.Ahmet’in atı belli.H.Karatas kendi atına binmezse bence bu at ona teklif edilir.

  6. Atları söylemiyorum ama TOROK müthiş bir aygır…..sadece bu sene çıkardıkları bile inanılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir