Orhangazi Kupası BERKTİMUR’un…

22 Mayıs 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Orhangazi koşusunu, Günsen Soyupak’ın sahibi olduğu, Moz.Org.San.Tic.A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Cuma Demir’in yaptığı Berktimur (5y ka Turbo – Mezra, Caş) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Pıtır (Güntay) elde ederken, Yollaraz (Yaşarcık) üçüncü, Bilirhan (Turbo) dördüncü, Duman (Turbo) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

İlk Grup zaferine ulaştı…

Adana’da geçirdiği başarılı kış dönemi sonrası yaz sezonunu G1 TBMM koşusu dördüncülüğü ile açan ve bu koşuya da oldukça iyi durumda gelen Berktimur, daha önce birlikte 3 yarış kazandığı başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükte en iç kulvardan yaptığı ataklarla rakiplerine hakim olup kazanırken kariyerinin ilk Grup galibiyetine ulaşmış oldu.

Duman’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıştan atak yapan Bilirhan liderliği aldı. İkincilikte Halim Ağa ve Yollaraz ikilisi daha sonra Pıtır ve Uludoruk sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Bilirhan liderliğini korurken ikinciliğe Yollaraz girerken hemen içinde Halim Ağa daha sonra Uludoruk şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Bilirhan liderliğini korumaya çalışırken dışından Yollaraz’ın onun dışından Pıtır’ın ve en içten yol bulan Berktimur’un atakları görüldü. 200’de en içten gelen Berktimur rakiplerine hakim olup, sonlarda ikinciliğe giren Pıtır’ın 2,5 boy önünde ve 1’31”73 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Berktimur (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

2 thoughts on “Orhangazi Kupası BERKTİMUR’un…

  1. Kurtel ekurisi nihayet arap atciligina yaptigi yatirimlarinin karsiligini almaya basladi. Umarim daha iyi yerlere gelirler. Bir de Turbo × Demirkazik taylarinin yanisira Turbo x Cas eslesmerinden de kaliteli taylar cikmaya basladi. Berktimur, Cancaner, Ucan Adam hepsi cok formdalar. Hepsinin ayaklari duz bassin.

  2. GÜVENDİĞE binen apranti mertcan çelik tecrübesizliğinden altı at dışı dolaşmasaydı GÜVENDİK daha da iyi yerde bitirebilirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir