OSMAN BEY’den kolay galibiyet…

12 Temmuz 2022 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Seymenler koşusunu, Sait Öztürk’ün sahibi olduğu, Mehmet Sabri Tuncer tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ayhan Polat’ın yaptığı Osman Bey (4y aa Bosporus – Barletta, River Special) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Göğüsgeren (Victory Gallop) elde ederken, King Man Go (Mendip) üçüncü, Hayalet Kız (English Channel) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Uzunda çok farklı…

Son olarak kısa mesafeli A3 Çankaya koşusunu az farkla kaybeden Osman Bey, bu kez sevdiği uzun mesafede çok kolay bir galibiyet elde ederken, hem uzun mesafelerde çok daha başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi, hem de bu yılki üçüncü grup zaferine imza atmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Nartın Kılıcı koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Hayalet Kız daha sonra Allöşşş ve Uğurtay sırası ile 1800-1600 ve 1400 startları geçildi. 1200’de Nartın Kılıcı liderliğini korurken yine ikincilikte Hayalet Kız daha sonra Allöşşş, Uğurtay ve Lucky Justen şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Nartın Kılıcı ve Hayalet Kız tek at gibi olurken hemen arkalarında Allöşşş dışında Uğurtay aralarında Lucky Justen ve en dış kulvardan Osman Bey atağa kalktı ve düzlüğe çıkıldı. Düzlük dönülür dönülmez atak yapan Osman Bey bir anda tüm gruba hakim olarak ve kalan metrelerde arayı daha da açarak 6,5 boy farkla 2’14″96 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Osman Bey (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir