Kapani Koşusu’nda bir kez daha CAN DADAŞ

TJK’nın kuruluşunda önemli katkıları bulunan eski Milletvekili ve Bakanlardan merhum Osman Kapani adına 24 Şubat 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda koşulan KV-8/S koşuyu, geçen sene olduğıu gibi bu sene de Mahmut Baguç‘un sahibi, Demirhan Yılmaz‘ın yetiştiricisi ve Veysel Akbaş‘ın antrenörü olduğu Can Dadaş (5y da Scarface – Girdap, Bullmarket), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1900 metre kum pistte 2’01”53’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

4 ve yukarı yaşlı 5 safkan İngiliz atının katıldığı 72.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği bir boyun farkı geride El Nino (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden 14 boy geride Aksakallı (Intense Focus) üçüncü, onunda 5.5 boy gerisinde Turkish Legend (Maxios) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Can Dadaş (Gökhan Kocakaya)

Yarışın ardından düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibine vekaleten antrenörü Veysel Akbaş‘a kupasını Mehmet Gürel Kapani verdi. Şeref Tribünü’ndeki törene TJK Asli Üyesi Zekeriya Aydın, Nazan Pedükcoşkun ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Osman Kapani Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir