Osmangazi pistindeki en hızlı; TRACTOR…

14 Temmuz 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Osmangazi koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Tractor (5y da Bushranger – Anatolian Bishop, Red Bishop) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Çakırdağlı (Deha) elde ederken, üçüncülük Cafer Bey (Amerikalı) ve Hardmet (Luxor) atbaşı, Peekaboo (Toronado) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Bu yılki üçüncü grup galibiyeti… 

G1 Haliç koşusunu ikinci tamamlayarak ne denli formda olduğunu gösteren Tractor, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip ederek düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla 200’den sonra liderliği aldı ve sonlarda farkı açarak kazanırken hem geçen sene ikincilikle ayrıldığı bu koşudan bu kez birincilikle ayrılmış, hem de bu yılki üçüncü grup zaferine ulaşmış oldu.    

Toplu sayılabilecek bir çıkışla dıştan atak yapan Hardmet ve içindeki Çakırdağlı arasındaki mücadeleden galip ayrılan Hardmet liderliği alırken ikincilikre Çakırdağlı daha sonra Full Throttle ve Tractor sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Hardmet liderliğini korurken yine ikincilikte Çakırdağlı arkasında Full Throttle daha sonra Tractor ve Cafer Bey şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Hardmet, Çakırdağlı ve Full Throttle üçlüsü yanyana düzlüğe çıktılar. 400’de bu mücadeleye dıştan Tractor’da katıldı. 200’e doğru dıştan kuvvetli gelen Tractor liderliği alırken ikincilik mücadelesi Çakırdağlı, Cafer Bey ve Hardmet arasında sürerken sonlarda farkı biraz daha açan Tractor 4 boy farkla ve 1’22”06 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Tractor (Özcan Yıldırım)
News Reporter

2 thoughts on “Osmangazi pistindeki en hızlı; TRACTOR…

  1. Tractor gerçekten kaliteli safkan. 2022 de LUMINARY ve EGREGIOUS ROCK 2023 de AEGEAN FINALE takıldı.

  2. Bursa yarışlarını Tekeline aldıgını sanan ekurilerin hiç biri
    Açık yarışlarda ortada Yoklar,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir