OTTOWA’dan ilk sınıf koşu galibiyeti…

17 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Faruk Tınaz Koşusunu, Tayral Tutumlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Ottowa (3y ae Jungle Man – Hamarat, Unaccounted For) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Can Aluş (Smart Robin) elde ederken, Iron Sky (Myboycharlie) üçüncü, Anadolu Lideri (Mendip) dördüncü, Abdül (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çıtayı yükseltti…  

Son koşusunda ilk kez çıktığı İstanbul sentetiğinde başarılı bir ikincilik elde eden Ottowa iyi uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuda ön grubun hemen arkasında konumlanıp son düzlüğe üçüncü sırada çıktı ve düzlükte bariyer dibinden yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldığı gibi kalan metrelerde rakiplerinin ataklarından etkilenmeden ilk sınıf koşu birinciliğine ulaşmış oldu.

News Reporter

1 thought on “OTTOWA’dan ilk sınıf koşu galibiyeti…

  1. Jungle Man umut vaat eden bir aygir. My Dear Son, Kinowa, Copperfield, Finesse, Hot Chocolate bu aygirlar da diger umut vaat eden yeni jenerasyon aygirlar. Mutlaka kendilerine sans verilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir