OVERLORD hayallerini Haziran’a taşıdı…

23 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-7 Büyük Kulüp Koşusunu, Duygu Fatura’nın sahibi ve yetiştiricisi, Selçuk Taşbek’in ise antrenörü olduğu Overlord (3y ae Three Valleys – Fait Accompli, Bering), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Ezer Geçer (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Praise (Victory Gallop) üçüncü, Moda (Pleasantly Perfect) dördüncü, Rotovatör (Smart Robin) ise beşinci olarak ayrıldı.

Overlord (Gökhan Kocakaya)

2000 ve üstü mesafede 3’te 2 yaptı…

Yarış kariyerine bu sene Ocak ayında 3 yaşlı olarak başlayan Overlord, kış sezonu İstanbul sentetik pistinde 4, Kocaeli kum pistinde ise 1 olmak üzere 5 yarış koştu. Bu yarışlarda 2 birincilik, 2 ikincilik ve 2 kez de üçüncülük elde eden safkan yaz sezonunu 1900 metre çim pistte Sadık Eliyeşil Koşusu ile açtı.

Çim pistteki ilk sınavında mücadeleyi 7’inci olarak tamamlayan 3 yaşlı Three Valleys temsilcisi, 10 gün sonra çıktığı ikinci çim pist yarışı olan Şartlı-4 mücadeleyi ise 2100 metrede 2.5 boy farkla kazanmasını bildi.

Mayıs ayının başında katıldığı KV-9 Dinçer Cebeci Koşusuna ceza alması nedeniyle jokey değişikliği yaşayarak çıkan safkan, Giant Dream ve Cagner’in hemen arkasında elde ettiği üçüncülükle tatminkar bir performansa imza attı.

2100 metre mesafeli Büyük Kulüp Koşusu yetenekli tayın Haziran ayı öncesindeki en ciddi sınavıydı. Daimi jokeyi ile bir koşuluk ayrılıktan sonra yeniden bir araya gelen Overlord, soğukkanlı jokeyi ile son 200 metreye kadar bekleyip kısa ama etkili sprinti ile mücadeleden 1 boy farkla ve 2’09”57’lik derecesi ile galip ayrılırken otoritelerden tam not aldı.

Çim pistte 2000 metre ve üstünde koştuğu 3 yarıştan 2’sini kazanmayı başaran safkanın Haziran ayındaki yarış planlaması merakla bekleniyor.

Overlord (Gökhan Kocakaya)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir