ÖZAYDIN kumda çok farklı…

21 Haziran 2022 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Jandarma koşusunu, Mustafa Tüzün’ün sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Şefik Aydemir’in yaptığı Özaydın (4y aa Uçanoğlu – Örnekay, Karakemal) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Sarıyerli (Kaizbert) elde ederken, Acarer (Kaizbert) üçüncü, Gündüzdüşü (Kaizbert) dördüncü, Kudretlitay (Kaizbert) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üç farklı şehirde üç sınıf galibiyet…

Özellikle kum pistte start aldığı koşularda oldukça başarılı performans sergileyen Özaydın, Ankara ve Adana’dan sonra Kocaeli pistinde de sınıf koşu kazanarak 15’inci yarışında 8’inci .birinciliğini elde etmiş oldu.

Sarıyerli’nin 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Kuvvetlitay ve Özaydın arasındaki liderlik mücadelesinde Kuvvetlitay koşunun liderliğini aldı. Özaydın ikincilikte daha sonra Gündüzdüşü ve Acarer sırası ile 1200 ve 1000 startları geçildi. 800’de az farkla Kuvvetlitay lider hemen dışında Özaydın üçüncülükte Gündüzdüşü şeklinde 600 geçilirken atak yapan Özaydın liderliği alıp düzlüğe önde çıktı. 400’de farkı 2-3 boya kadar çıkaran Özaydın ikincilik mücadelesindeki Sarıyerli ve Acarer’in önünde aynaya yakın farkı 4 boya çıkartarak 1’36″31 bitiriş derecesi ile kazanan Özaydın oldu.

Özaydın (Ayhan Kurşun)News Reporter

1 thought on “ÖZAYDIN kumda çok farklı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.