ÖZŞİMŞEK Bursa’daki G3 mücadelede zorlanmadı!

17 Eylül 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3/DHT Koşuyu, Mehmet Gündüz’ün sahibi, Karacabey Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Nejmi Gündüz’ün antrenörü olduğu Özşimşek (3y ae Özhaber – Nurhanım, Bamka 3), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Mahsul (Berksoy) elde ederken, mücadeleden Mevlüt Babamız (Baba Mevlüt) üçüncü, Saluki (Uçanoğlu) dördüncü, Turaçbey (Kurtel) ise beşinci olarak ayrıldı.

Özşimşek (Kadir Tokaçoğlu)

8’de 3 yaptı, ilk Grup koşusunu kazandı…

Yarış hayatına 12 Nisan 2021 Pazartesi günü Şanlıurfa’da kum pistte katıldığı 1000 metre mesafeli Şartlı-1 mücadelede elde ettiği ikincilikle başlayan Özşimşek, bu yarışın ardından Bursa’ya geçti ve Haziran ayında önce kum pistte maidene veda edip ardından Temmuz ayında çim pistte koştuğu Şartlı-4 koşudan birincilikle ayrıldı.

Bursa’daki başarılı iki koşunun ardından Ankara’da G2 Karacabey Tarım İşletmeleri Koşusuna katılan erkek tay, 1400 metre çim pistteki bu mücadelede Canmete ve Adıvar gibi güçlü iki rakibin arkasında üçüncü oldu.

Özşimşek Temmuz ayı içerisindeki son yarışını geri döndüğü Bursa’da koştu. 1200 metre mesafeli isimsiz A3 koşudan da Ankara’da olduğu gibi üçüncülükle ayrılan safkan, yaklaşık bir ay sonra Bursa çim pistinde katıldığı A3 Karacabey Koşusunu ise dördüncü olarak tamamladı.Başarılı yarışlarla geçen Temmuz ve Ağustos aylarından sonra Özşimşek Eylül ayında önce Ankara’da G2 Tigem Koşusunu koşup beşinci oldu. 2 hafta sonra Bursa’da isimsiz G3 mücadeleye çıkan safkan bu defa finiş çizgisini en önde geçerek kariyerinin ilk Grup koşu zaferine imza atmasını bildi.

Startla birlikte 3’lük bir grubun liderlik yapmaya başladığı koşunun ilk metrelerinde ön grubun hemen arkasında ve bariyer dibinde kendine güzel bir yer edinen Özşimşek, bu pistin başarılı jokeyi Kadir Tokaçoğlu’nun altında son virajı yine bariyer dibinden ve oldukça sermayeli dönüp, düzlükte en iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile kısa sürede gruba hakim oldu ve sonlarda daha da rahatlayarak 3.5 boy farkla ve 1’33”25’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir