ÖZÇEVİK’den Kaizbert temsilcilerine geçit yok!

9 Temmuz 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Süleyman Çelebi Koşusunu, Mücahit Yıldızhan’ın sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve Veli Akbulut’un antrenörü olduğu Özçevik (5 y aa Özgünhan – Hankızı, Sezginbey), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Özgünhan temsilcisinin parlak bir performansla kazandığı koşunun diğer sıralarını Kaizbert temsilcileri paylaşırken, mücadelede ikinciliği Gökyüzü (Kaizbert), üçüncülüğü Afrikaander (Kaizbert), dördüncülüğü Özgünstone (Kaizbert), beşinciliği ise Tuncer (Kaizbert) elde ettiler.

İkinci Grup galibiyeti…

Kariyerinin 25’inci startında 9’uncu birinciliğini elde ederken 2’inci Grup koşu galibiyetine imza atan Özçevik, bu koşu ile kazancını da 1.3 Milyon liraya yükseltti. Kum ve sentetik pistte 2’şer yarış kazanan klas safkan, çim pistte ise 5’inci kez finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.

Tuncer ve Çaltepe ikilisinin starttan itibaren yüksek tempoyla koşunun liderliğini yaptığı mücadelede soğukkanlı jokeyi ile bekleme yarışı koşan Özçevik, son viraj dönülürken yükseltmeye başladığı temposu ile son 100’de rakiplerini yakalamayı başardı ve bu metreden sonra finişe kadar olan mesafede farkı 2 boya çıkartarak 2’29”97’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Özçevik (Gökhan Kocakaya) 

News Reporter

1 thought on “ÖZÇEVİK’den Kaizbert temsilcilerine geçit yok!

  1. Kaizbertlerin yarımkan olduğunu söyleyenler mor oldu herhalde… daha da ileri giden olursa bu ata iftira ediliyor demektir kesinlikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir