Özdemir Atman Koşusunda SNOW BIRD fırtınası…

17 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus G3 Özdemir Atman koşusunu, Burak Bilen’in sahibi olduğu, Turhan Çakar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nihat Kaya’nın yaptığı Snow Bird (3y kd General Quarters – Cutie’s Rosie, Discreet Cat) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lauraceous (Fast ‘N’ Famous) elde ederken, Higebz (Scarface) üçüncü, Splendid (Luxor) dördüncü, Karakraliçe (Smart Robin) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çok kolay kazandı…

Gazi günü koşulan Nene Hatun koşusunu kazanırken sezonun başarılı Dişi taylarından olduğunu bir kez daha ispatlayan Snow Bird, bugünkü sıra dışı performansı ile sadece iyi bir tay değil, sezona damga vuran isimlerden biri olduğunu da ispatlamış oldu.

Soylu Yağmur’un 5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde yüksek tempoda Lauraceous liderliği aldı. İkincilikte Brodbeck hemen dışında Karakraliçe daha sonra Higebz ve Lady İrem sırası ile 1800 startı geçildi. 1600’de Lauraceous liderliğini korurken ikinciliğe Lady İrem girdi. Karakraliçe üçüncülükte daha sonra Higebz şeklinde 1200 startı geçilirken atak yapan Lady İrem liderliği aldı. İkincilikte Lauraceous daha sonra Karakraliçe ve Higebz sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Lady İrem az farkla liderliğini korurken dışından Lauraceous arkalarında Karakraliçe, Higebz ve Snow Bird şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Lauraceous liderliği almışken ortadan yol bulan Snow Bird 300 geçilirken kolay bir şekilde tüm gruba hakim oldu ve kalan metrelerde farkı daha da açarak 9 boy farkla 2’09″96 bitiriş dercesi ile kazanan isim oldu.

Snow Bird (Ahmet Çelik)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir