Özdemir Atman Kupasında BİZİM İÇİN sürprizi…

16 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G3 Özdemir Atman koşusunu, Dinçer Mutlu’nun sahibi olduğu, Şevket Berberoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Cemil Turan’ın yaptığı Bizim İçin (3y dd Papa Clem – Miss Queen, Mountain Cat) jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Arya Sansa (Kaneko) elde ederken, Pranayama (English Channel) üçüncü, Horror (Torok) dördüncü, The Love I Need (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti…  

Bugüne kadar start aldığı koşularda daha ziyade mütevazı rakiplerle mücadele eden Bizim İçin, daha önce birlikte olduğu jokeyi Gökhan Gökçe idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra aralardan yol bularak öndeki rakibini tam aynada yakalayıp kazanırken hem ilk grup galibiyetine imza attı, hem de günün önemli sürprizini gerçekleştirmiş oldu.   

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Arya Sansa ve dışından gelen Horror arasındaki mücadeleden Horror galip ayrılıp liderliği alırken ikinciliğe de Zamburi girdi. Daha sonra Arya Sansa ve Lavender sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de atak yapan Lavender liderliği alırken ikincilikte Horror daha sonra Zamburi ve Arya Sansa şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Lavender liderliğini korurken ikincilikte Horror daha sonra Zamburi ve Arya Sansa sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Lavender halen lider, ikincilikte Zamburi daha sonra Horror ve Defiant sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Lavender liderliğini korumaya çalışırken ortadan Zamburi’nin dışından Defiant’ın aralardan Arya Sansa’nın ve gerilerden Bizim İçin’in atakları görüldü. 200’de kalabalık liderlik mücadelesinde ortadan gelen Arya Sansa liderliği alırken dışından Bizim İçin atağa kalktı. Son metrelerde Arya Sansa ve Bizim İçin arasındaki mücadeleyi fotoda burun farkı ve 2’11”89 bitiriş derecesi ile kazanan Bizim İçin oldu.

Bizim İçin (Gökhan Gökçe)
News Reporter

3 thoughts on “Özdemir Atman Kupasında BİZİM İÇİN sürprizi…

  1. Defiant niye bu kadar kötü koştu acaba yoksa bu grubun bence üstünde bir at umarım bir sıkıntısı yoktur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir