Özlenen birincilik Adana’da geldi!

19 Şubat 2020 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda düzenlenen 4 ve yukarı yaşlı Arap Atlarına mahsus G2/DHT Yeşioba Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu TİM’in yetiştiricisi veÜmit Arslan’ın ise antrenörü olduğu Oğuzboylu (5y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Oğuzboylu (Müslüm Çelik)

5 Safkanın katılımı ile 1900 metre kum pistte koşulan 220.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte üçüncülüğe yerleşen Oğuzboylu, son viraja kadar bu pozisyonunu koruduğu ve düzlüğe çıkılır çıkılmaz dış kulvardan yaptığı hücumla kısa sürede liderliği alıp sonrasında farkı giderek açarak 2’14”76’lık derecesi ile 7.5 boy önde birinciliğe uzanmasını bildi. Son virajı Oğuzboylu’nun daha gerisinde dönen Çelikkalkan (Emael) başarılı düzlük sprinti ile mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2.5 boy gerisinde Artuklu (Ayabakan) üçüncü, onun da 4 boy arkasında Bildenhan (Ateştopu) dördüncü oldu.

40’ıncı startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Oğuzboylu, kariyerinin 7’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, yaklaşık 4 aygır süren birincilik hasretine daha önce 5 kez kazandığı Adana kum pistinde son verirken, kariyer kazancını da 2.392.540 TL’ye yükseltti.

Yeşiloba Koşusu Kupa Töreni 2020

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir