ÖZŞİMŞEK İstanbul’u sevdi…

8 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 İhsan Atçı koşusunu, Mehmet Gündüzün sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Necmi Gündüz’ün yaptığı Özşimşek (4y aa Özhaber – Nurhanım, Bamka.3) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lima (Gelibolu) elde ederken, Koşanaslan (Kaizbert) üçüncü, Aslıyüce (Baba Mevlüt) dördüncü, Bordomavi (Altaha) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

İstanbul’da 2’de 2 yaptı…

Son yarışında ilk kez çıktığı İstanbul pistinde kolay bir galibiyet elde eden Özşimşek, bugün yine kolay bir galibiyet elde ederek hem İstanbul’daki ilk Kısa Vade galibiyetine imza attı, hem de İstanbul’daki ikinci startından da birincilikle ayrılmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Koçaslan koşunun liderliğini alıp 2-3 boy fark yaptı. İkincilikte Özşimşek daha sonra Bordomavi ve Aslıyüce sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Koşanaslan liderliğini korurken Özşimşek takipte daha sonra Bordomavi şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Koşanaslan az farkla öydeyken dışından gelen Özşimşek 300’den sonra liderliği aldı ve sonlarda yüklenen Lima’nın ataklarına cevap verip kalan metrelerde de farkı 2,5 boya çıkartarak 1’17″99 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Özşimşek (Hışman Çizik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir