ÖZŞİMŞEK kısada çok farklı…

24 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Süleyman S. Turhan Koşusunu, Mehmet Gündüz’ün sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Necmi Gündüz’ün yaptığı Özşimşek (4y aa Özhaber – Nurhanım, Bamka.3) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lima (Gelibolu) elde ederken, Leonidas (Şamilbey) üçüncü, Adıvar (Onurkaan) dördüncü, Akılselimsin (Şimşeğinoğlu) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Özşimşek (Halis Karataş)

Bu mesafeyi farklı koşuyor…

Yılın ilk aylarında Diyarbakır ve Şanlıurfa’da koştuğu başarılı yarışların ardından Nisan ayının sonunda Bursa’ya geçen ve Osmangazi Hipodromunda koştuğu üç yarışın ikisini kazanan Özşimşek, daha sonra rotasını İstanbul’a çevirdi ve 1400 ve 1200 metrelerde koştuğu iki yarışı da üst üste kazanıp ardından G1 ve Kv-7 sınıfında uzun mesafeli iki yarış koştu. Bu yarışlarda da başarılı dereceler elde eden klas safkan, yaklaşık 2 ay aradan sonra ideal mesafesine döndüğü Süleyman Sırrı Turhan Koşusunda beklendiği gibi başarılı bir performansa imza atıp kolay bir galibiyet elde ederken, bu mesafeleri ne denli iyi koşabildiğimi de bir kere daha ispatlamış oldu.

Adıvar’ın 1,5 boy geç çıktığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan Bornovalım liderliği aldı. İkinciliğe Akılselimsin girerken üçüncülüğe doldurarak Adıvar girdi daha sonra Özşimşek sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Bornovalım liderliğini korurken bu kez ikinciliğe Adıvar girdi. Daha sonra Akılselimsin ve Özşimşek şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Bornovalım az farkla liderliğini korurken Adıvar ve içinden Özşimşek atak yaptı ve düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Özşimşek liderliği alırken gerilerden Lima ve Leonidas’ın atakları görüldü. 200’den sonra Özşimşek ikinciliğe giren Lima’nın ataklarına rağmen 2 boy farkla ve 1’33″51 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir