PACO BOY 2018 Aşım Sezonunda Türkiye’de…

G1 Queen Anne Stakes, Lockinge Stakes, Prix de la Foret, G2 Bet365 Mile, Bet365 Mile, Hungerford Stakes, The Lennox Stakes, G3 Greenham Stakes galibi, G1 Queen Anne Stakes, Sussex Stakes ve Prix de la Foret 2’ncisi ve G1 Prix Jacques le Marois üçüncüsü Paco Boy (Desert Style (IRE), Tappen Zee (IRE), Sandhurst Prince (GB)), 2018 Aşım sezonu öncesinde Türkiye’ye getirilmek üzere 9 at sahibi ve yetiştiricinin kurduğu bir sendikasyon vasıtasıyla satın alındı.

Turquoise Bloodstock Acentası sahibi Kayhan Özcan tarafından alımı gerçekleştirilen ve Eylül ayı içerisinde ülkemize getirilmesi beklenen aygır, özellikle G1 2000 Guineas ve G1 St. James’s Palace Stakes galibi Galileo Gold (Paco Boy – Galicuix, Galileo) başta olmak üzere Black Type performans sergileyen Mitchum Swagger (Dansili), Paco’s Angel (Chief’s Crown), Robanne (Charnwood Forest), Dulciboy (Dubawi), Beat The Bank (Diktat), Pacify (Sadler’s Wells), Choumicha (Galileo), Rainbow Royal (Haafhd) isimli temsilcileri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir isim.

2017 sezonunda İngiltere’deki Highclere Stud’da 6.500 £’a aşım yapan aygırın bugüne dek start alan 177 tayından ise 82’si yarış kazanmayı başardı. Paco Boy temsilcileri 1000-2200 metre mesafeler arasında başarılı yarışlara imza attılar.

PACO BOY

de 2005

Desert Style (IRE)

Green Desert (USA)

Organza (GB)

Tappen Zee (IRE)

Sandhurst Prince (IRE)

Rossaldene (IRE)

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir