PADDINGTON’dan bir zafer daha…

8 Temmuz 2023 Cumartesi günü İngiltere’nin Sandown Park pistinde koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Coral Eclipse Stakes’i, Coolmore ortaklığına ait olan ve Aidan O’Brien tarafından antrene edilen Paddington (Siyouni – Modern Eagle, Montjeu), jokeyi Ryan Moore ile kazandı.

2000 metre çim pistte koşulan 161.000 £ birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Emily Up John (Sea The Stars) elde ederken, mücadeleden West Wind Blows (Teofilo) üçüncü, Dubai Honour (Pride Of Dubai) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Paddington bu galibiyetiyle kariyerinin yedinci startında üst üste beşinci, toplamda altıncı birinciliğini elde ederken kazancını da 1 Milyon £’un üzerine çıkarttı.

Emily Upjohn’ın önünde elde ettiği zaferle iyi bir mesafe atı olduğunu ispatlayan Paddington, bu zaferi ile aynı zamanda antrenörü Aidan O’Brien’a da yedinci kez bu koşuyu kazandırmış oldu.

News Reporter

1 thought on “PADDINGTON’dan bir zafer daha…

  1. Aygır olarak getirilse müthiş iş olur coolmore un hali hazırda aynı babadan st Mark’s basilica ve sotsass gibi iki aygırı varken satın alınması daha kolay olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir