PAPA CLEM açılışı birincilikle yaptı!

Amerika’nın önde gelen kan hatlarından Smart Strike’ın temsilcisi olan ve Kaliforniya’da 2014 yılını birinci ve ikinci jenerasyonda lider kapatıp 2017 yılında Mustafa Reşit Akkan tarafından satın alınarak ülkemize getirilen, G2 Arkansas Derby ve G2 San Fernando Stakes galibi, G2 Robert Lewis ve G2  Louisiana Derby ikincisi, G1 Malibu Staktes üçüncüsü ve G1 Kentucky Derby dördüncüsü Papa Clem, Türkiye kariyerine birincilikle başladı.

Aygırın 15 Nisan 2021 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda bu sene start alan ilk tayı Forlorn (Papa Clem – The Professionel, Lion Heart), 900 metre çim pistte koşulan Şartlı-1 mücadeleyi jokeyi Mert Ali Solmaz ile 0’53”07’lik bir derece gerçekleştirerek 4.5 boy farkla kazandı.

Forlorn (Mert Ali Solmaz)

2017 Yılında ülkemize getirilen, 2018 yılında ilk aşımlarına başlayan ve 2019 yılında doğan ilk jenerasyon tayları bu sene ülkemizde start alacak olan Papa Clem’in, 2021 yılında 2 yaşlı olarak start alması beklenen yaklaşık 45 yavrusu bulunuyor.

Papa Clem
News Reporter

4 thoughts on “PAPA CLEM açılışı birincilikle yaptı!

  1. ABD alınan sürüyle aygır var bunlar tabiki doğal olarak önde yarışı kabul eden atlar olacak antrenörlerle jokeyler buna göre hazırlayıp koşması lazım Papa nın yarışlarını izlerseniz aynen böyleydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir