PAPAGALLO Derbi için jokeyini buldu…

Sezonu sentetik pistte Kv-18 Orhan Meker galibiyeti ile açan, sonrasında şanlı taylardan biri olarak girdiği G1 Erkek Tay Deneme Koşusunda uyum sağlayamadığı yabancı jokeyi ile beklentilerin altında bir performans sergileyerek dokuzuncu olan ve son kez 7 Haziran 2023 Çarşamba günü koştuğu Kv-9 M.Niyazi Polatyar Koşusunu ikinci kez bir araya geldiği Halis Karataş ile kazanan Kurt Ekürisine ait Papagallo (Saxon Warrior), 97 Gazi Koşusunda son dönemin başarılı genç jokeyi Vedat Abiş ile start alacak.

2.5 sene içerisinde 500’ün üzerinde yarış kazanan Vedat Abiş, geçen sene 19 yaşında iken ilk kez Gazi Koşusunda at binmiş ve Kurtel Ekürisine ait Rage Of The Wind ile mücadeleyi onbirinci olarak tamamlamıştı.

 

News Reporter

6 thoughts on “PAPAGALLO Derbi için jokeyini buldu…

  1. ahh bee… sadettin boyraz için çok istemiştim şu atı olmadı…. dettori filan da konuşuluyordu ama abiş ‘e kısmetmiş… favorilerin kabusu olur mu zor ama çok at bu at….

  2. Bence Halis Abi bu atla çok uyumlu bir görüntü vermişti…Gazi’den sonra bir pişmanlık yaşayabilir zira devam ettiği at bu attan daha iyi bir at değil bence…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir