Parlayan yıldız Erhan Aktuğ…

• Yazarımız Gökhan Ormancı, son dönemin parlayan yıldızı Erhan Aktuğ ile konuştu…

– Özellikle 2022 sezonunda artarda başarılı sonuçlar alarak tüm dikkatleri üzerine çeken Erhan Aktuğ bize kendinden bahseder misin?

Erhan Aktuğ: 2002 İzmir doğumluyum. Foça ilçesinde ailemle yaşıyorum. Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezinden önceki eğitim hayatımı Foça’da tamamladım, ardından Apranti Eğitim Merkezi seçmelerine girdim, kabul edildim ve 2018 yılında da mezun oldum.

– Özellikle bu yıl çıkışa geçmenin sebebi nedir sence?

Erhan Aktuğ: Bu zamana kadar verdiğim emek, çaba ve çok sıkı çalışmanın karşılığını bu yıl almaya başladığımı söyleyebilirim.

– Sevgili Erhan bize bir gününü nasıl geçirdiğini anlatır mısın?

Erhan Aktuğ: Sabah erken saatlerde idmana çıkıyorum, sonrasında belli bir süre istirahat ettikten sonra varsa yarışlara, yoksa spora gidiyorum. Sporcu olduğum için düzenli beslenmeme ve erken saatlerde uyumaya özen gösteriyorum. Bir gün sonraki katılacağım yarışlarda hem rakiplerimi, hem de kendi bineceğim atların eski yarışlarını izliyorum.

– Atlar dışında ilgilendiğin bir spor dalı veya yaptığın bir hobin var mı?

Erhan Aktuğ: Boş zamanlarımda genellikle ailemle zaman geçiriyorum ve bu durum bana müthiş enerji veriyor. Programlı bir şekilde spor salonunda çalışma yapıyorum. Arkadaşlarımla da çok keyifli vakit geçiriyorum.

– Yaz sezonu için seni daha çok hangi illerde izleyeceğiz ve hedeflerin nelerdir?

Erhan Aktuğ: Elimden geldiğince ilk hedefim tabi ki başarılı bir jokey olabilmek ve bu yıl ki Gazi koşusunda at binebilmek. İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara da at binmeyi hedefliyorum.

– Bize unutamadığın bir yarışından bahseder misin?

Erhan Aktuğ: Tabi ki ilkler unutulmaz ama Kuru soğan isimli safkanla kazandığım yarışın mutluluğu bir başkaydı…

– Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında takip ettiğin, örnek aldığın bir jokey var mı?

Erhan Aktuğ: Türkiye’de birçok jokey abimi takip ediyorum. Her birinden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama en çok gerek stili ve yarış okuması bakımından Barış Kurdu abimi örnek alıyorum.

– Antrenör, at sahibi ve meslektaşlarına bir mesajın var mı?

Erhan Aktuğ: Öncelikle bana olan desteklerinden dolayı başta Ethem Filizdayılar olmak üzere Yaşar Arslanca ve Başol Özgür’e teşekkürlerimi bir borç bilirim. Genel olarak da benim gibi birçok apranti kardeşime daha fazla şans tanındığında daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Meslektaşlarıma ise kazasız belasız yarışlar diliyorum. Şansları açık olsun.

– Bir daha dünyaya gelsen yine aynı mesleği tercih eder misin?

Erhan Aktuğ: Tabi ki jokey olmayı tercih ederdim. Çünkü atlar benim için bir tutku, bit yaşam biçimi… Onlarla bir arada olmak beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor.

– Bu kısa ama güzel sohbet için sana teşekkür ediyorum. Son sözü sana vermek istiyorum. Özellikle seni takip eden yarış sever dostlarımıza ve seni sevenlere bir mesajın var mı?

Erhan Aktuğ: Bana güvenen gerek at sahipleri, gerekse antrenör abilerime ve desteğini esirgemeyen sevdiklerim ve yarış severlere çok teşekkür ederim. 2021 Aralık ayında bana menajer olarak destek veren idman jokeyi abim Mustafa Balık’a en büyük teşekkürü sunuyorum. Bu sezonki yükselen grafiğimde payı çok büyük. Son olarak da Gökhan abi sana ve Yarış Dergisine bana bu fırsatı verdiğinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Mustafa Balık ve Erhan AktuğNews Reporter

5 thoughts on “Parlayan yıldız Erhan Aktuğ…

  1. Barış abini önek al ama çayır cayir sigara içiyor o duumunu örnek alma sakın.Sporcu dediğin adam sigara içer mi? İçmez. Erhan bu çocuk cesaretli ata biniyor. İzmir’ de parladı. Şimdi İstanbul’ da şans tanımaya başladilar. Jokey olmaya en yakın apranti şuan. Bundan sonra iyi atlar gelecektir. Şansını iyi degerlendirirse kısa sürede jokey olur. O da şansını şimdilik iyi kullanıyor. Tebrikler. Aynı şekilde çalışmaya devam.

  2. Vedat abiş emre aktuğ gökler özćelik bu çocuklar gelecek vaadediyorlar.,güzel at biniyorlar inş.sonradan bozulmazlar., hiç kimsenin ayak oyunlarinada alet olmazlar diyorum. Şansları bol olsun.,bahtlari güzel olsun…

  3. Ercan Çankaya.alican inci aprantiler.de.bu genç.aprantiler gibi iyi başladılar.maalesef.simdi..fazla şans bulamıyorlar.bozmadan..prensibli.karekterli.devam ederlerse.basari onları bekliyor.yollari açık olur.

  4. Cok begenıyorum bır yarıssever olarak Erhan Aktug’u…gerek fızıgı,gerek kulturu,gerek durusu,gerekse tarzı ıyının uzerınde…bence Akın Sözen’ı ornek alırsa kesınlıkle basarısı cok daha fazla olacaktır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir