Pat Cosgrave’den büyük hata!

Jokey Pat Cosgrave 20 Nisan 2023 Perşembe akşamı Chelmsford’da bindiği Concorde isimli safkanla büyük bir hataya imza attı.

5 Atın start aldığı handikap mücadelede son virajı bariyer dibinden en geri döndükten sonra kolay bir tempoda koşunun liderliğini alan Cosgrave, bundan sonraki metrelerde atına hiçbir teşvik yapmadan çok kolay bir tempoda finiş çizgisini geçmeyi beklerken, son anda içinden gelen rakibi My Roxanne ve jokeyi Ben Robinson’u görmeyince tam aynada rakibine geçilmekten kurtulamadı ve skandal bir kaybedişe imza attı.

Yarışın bitimi ile birlikte neye uğradığını anlamayan Cosgrave, bu hareketi ile İngiliz Yarış kamuoyu tarafından sert bir şekilde eleştirilirken Komiserler Kurulu tarafından da kendisine 28 gün ceza verildi.

40 yaşındaki Kuzey İrlandalı jokey koşu sonrası kendisine uzatılan mikrofona “Bir hata yaptım ve sahibi Bay Roy ile antrenör George Boughey’den özür dilemek istiyorum. Utanç verici ama bunu kabul etmem gerekiyor. Gerçekten utandım ve gerçekten üzgünüm. Biz kazanmalıydık. Tamamen benim hatamdı ve ilgili herkes için çok talihsiz bir durum. Olanlar için de çok üzgünüm.” dedi.

News Reporter

1 thought on “Pat Cosgrave’den büyük hata!

  1. Ne güzel, gereğini yapan bir kurul var. Bizde hiç işlemiyor. Hele ki , doğu hipodromlarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir