Pegasus World Cup’ı National Treasure kazandı, Baffert üçledi…

Amerika Güney Florida’nın dünya çapında ilgi gören en önemli yarış organizasyonlarından biri olan G1 Pegasus World Cup, 27 Ocak 2024 Cumartesi günü Gulfstream Park’ta koşuldu.

1800 metre kum pistte gerçekleştirilen 3 Milyon Dolar ikramiyeli koşuyu Bob Baffert’ın antrene ettiği National Treasure (Quality Road – Treasure, Medaglia d’Oro) jokeyi Flavien Prat ile kazandı. Koşuda ikinciliği Senor Buscador (Mineshaft) elde ederken, mücadeleden Crupi (Curlin) üçüncü, Hoist The Gold (Mineshaft) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Pegasus World Cup ile birlikte National Treasure, 11’inci startında 3’üncü galibiyetine ulaşırken, Baffert da 2017’de Arrogate ve 2020’de Mucho Gusto ile kazandığı bu yarışı üçüncü kez kazanmış oldu.

Aynı gün gerçekleştirilen G1 Pegasus World Cup Turf’te birinciliğe uzanan isim sonlardaki etkili atakları neticesinde Warm Heart (Galileo – Sea Siren, Fastnet Rock) oldu. Ryan Moore ile rakiplerini geride bırakan safkan Pegasus World Cup Turf’ün pist rekorunu kırdı. Üçüncü G1 zaferine imza atan, Coolmore Ekürisi’nin sahibi ve Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Warm Heart’ın, bu galibiyetin ardından haraya gitmesi ve ekürinin başarılı aygırı Justify’ı ziyaret etmesi bekleniyor.

News Reporter

1 thought on “Pegasus World Cup’ı National Treasure kazandı, Baffert üçledi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir