Nurettin Güven’den İstanbul’da 2 Altılı birden!

1.KOŞU: Çok erken yürüdüğü son sentetik pist koşusunda bu günkü rakiplerinden Kralömer’e az farkla boyun eğen El Profesor, muhafaza ettiği güzel durumuyla aynı hataya düşmediği takdirde ekibinin yüzünü güldürebilir. Geçtiğimiz haftaki G3 çim yarışı yakın aralarla tabela dibinde tamamlayarak beğenimi toplayan Kralömer, dengi rakipler arasında kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Miss Tonya ile birlikte yaptığı 600/36 – 400/23.4 R sprintinde bir hayli istekli gördüğüm Moda, beklentileri veremediği son yarışını unutturabilir. Yükselen bir form grafiğine sahip Black Rock, inatçı yapısıyla göz ardı edilmemeli. Formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Watashi No Kiseki, ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkını lehine çevirecektir. İyi durumuyla Dubawi Grandson ile form tutma yolundaki Mogaavo hata kollayacaklar.


2.KOŞU: Çok daha ciddi rakipler arasında mücadele verdiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılarak istim üzerine getirildiğini ispatlayan Corcovado, 600/36.6 – 400/23.5 R sprintinde fotoya keyifli bir şekilde uzanarak çok daha iyi bir duruma ulaştığını gözler önüne serdi. Dişine göre rakipler arasında ve mesafesinde kazanacağına inandığım safkanı ufak bütçeli kuponlara tek yazabilirsiniz. Son haftalarda oldukça güzel bir sıçrama gösteren Ganando Solo ile hazırlıklarında ortaya koyduğu derecelerle toparlandığını belli eden Kaynarca favoriye sert rakiplerdir.


3.KOŞU: 800/49 – 400/23.7 R güzel dereceli son galobunda fotoya artırarak girmesiyle formunda önemli derecede gelişmeler olduğunu kanıtlayan Subutai ile İzmir’den kazanarak moralli dönen Dr Rock arasında sıkı bir çekişme olacağa benziyor. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.


4.KOŞU: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin Ankara’da iştirak ettiği son koşularını üst üste kazanma başarısı gösteren formda Kumma, ağırlaşan sıkletine rağmen adeta bütünleştiği pilotu idaresinde kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. 1000/1.12.5 – 400/28.7 R galobundaki sıhhatli görünümüyle toparlanmaya başladığını gözlemlediğim Hopa Şahı ile 5 gün önce Ankara’da katıldığı yarışını kazandığı görülen Çilingir fazlaca ihmale gelmezler. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden biri olan Singapur, gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Bana Müsade ile koşunun tempolu gidecek olması şansını yükselten Ova Kartalı zorlu koşuda gözden uzak tutulmamalıdır.


5.KOŞU: Her yarışını bir öncekinden başarılı koşarak tırnağının ucuna getirildiğini belli eden Amasra, pırıl pırıl idman görünümüyle bu kez özlediği birinciliğe kavuşabilir. En az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ahırdaşı Kuymak ile birlikte sahaya çıkacak olan Alaf, dengi rakipler yanında kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Sonlarda iyi bindirdiği son koşusunu çok beğendiğim Deliduman’ın eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Koştukça yükselen bir ivmeye sahip bulunan Zeyno, bu kez DİLBAĞI takılacak olan Atlı Ahmet ile tekrardan sevdiği piste getirilen Ezerdöver her an devreye girebilecek yetenekteler. Aşama kaydeden Aygünöl ve Kumantay geniş kuponlara eklenerek bu koşu rahat izlenebilir.


6.KOŞU: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu ilk 1000 metrelik çim koşusunu 1.00.01’lik derecesiyle kolay kazanan Perfectly Splendid, sonrasında iştirak ettiği 1200 metre mesafeli sentetik pist koşusunu da 1.12.83’lük derecesiyle sermayeli bir şekilde gösterişli kazanmıştı. Bu sınavı için Mogaavo ile birlikte yaptığı 1000/1.02.7 – 400/24.2 R güzel dereceli işinde rakibine nazaran fotoya çok daha kolay uzanarak mükemmel durumundan hiçbir şey kaybetmediğini gözlemlediğim tayın başarılarına bir yenisini ekleyeceğine inanıyorum.


7.KOŞU: Hayatının ilk 1200 metre mesafeli çim koşusunda, hücumda çok geç kaldığından dolayı sonlardaki kuvvetli ataklarının ancak kendisine 3.lük getirdiğini gördüğüm Efsunlu Kız’ın edindiği tecrübe ve gelişen kondisyonuyla çok daha iddialı bir sonuçla ayrılmasını bekliyorum. Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olsa da ilerisi için büyük umutlar vaat eden Hokus Pokus, eksik işlerine rağmen güçlü kan hattıyla favoriye zorlu anlar yaşatabilecek kalibreye sahiptir. Gördüğü koşusu ardından idmanlarında çok farklılaşan Halay, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır.


8.KOŞU: Yarış kazanarak moral bulan ve iyi durumunu aynı titizlikle devam ettiren Türksoylu, kantarmısını iyi okuyan binicisi idaresinde favori olmayı hak ediyor. Yarış galobunda ve sprintinde oldukça canlı gördüğüm Seçerbey ile bu grupla baş edebilecek yetenekteki Kazanlı söz sahibi olabilecek diğer şanslı isimlerdir. Kazandığı son yarışının bir tesadüf olmadığını idmanlarında sergilediği derecelerle bir kez daha belli eden Hosli, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır. Başarılı bir sezon geçiren Akkuşbey ile iyiye giden Özgürkafkas kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.


9.KOŞU: Uzun bir tedavi dönemi ardından katıldığı sentetik ve çimdeki iki yarışında da kendisine tabela sonlarında şans bulmayı başaran Directors Cut, 600/35.6 – 400/23.6 R güzel dereceli sprintinde bu kez işi biraz daha ciddi tuttuğunu gösterdi. Gelişen kondisyonu ve bomboş kilosuyla kazanmaya en yakın isimdir. Çok zor kazanan bir safkan olmasına rağmen, daha önce buradaki çoğu rakibini geride bırakma başarısı gösteren Regamour, lehine pist ve mesafede favorinin adeta gölgesi olacaktır.


1.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 5-2-3-1-7-4-6

2A) 1 // 2-3

3A) 3-1

4A) 3-7-10-9-6-1

5A) 2-1-4-9-3-5 // 7-6

6A) 6

1.6’LI GANYAN: (7/1/3/10/6/6): 2.052 TL vermiştir.


2.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 3-7-10-9-6-1

2A) 2-1-4-9-3-5 // 7-6

3A) 6

4A) 10-3-2

5A) 4-8-3 // 6-1-2

6A) 7-4

2.6’LI GANYAN: (10/6/6/2/6/7-11): 2.083 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

News Reporter

1 thought on “Nurettin Güven’den İstanbul’da 2 Altılı birden!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir