PERİ LİNA Meydan’a çıkıyor!

2020 yılı Dubai World Cup Karnavalında start almak üzere 17 Aralık 2019 Salı sabaha karşı 02.00’de İstanbul’dan hareket eden uçakla Dubai’ye giden Good Curry ve Peri Lina ikilisinden, o tarihten bu yana muntazam çalışmalarla hazırlıklarını sürdüren Peri Lina’nın Meydan Hipodromunda koşacağı ilk yarışı için kaydı yapıldı.

2019’un başında Dubai’de ilk kez 17 Ocak’ta katıldığı G2 Cape Verdi Koşusunda boy gösteren Peri Lina, 7 safkanın mücadele ettiği mücadeleyi 5’inci olarak tamamlamış, ardından 14 Şubat’ta koşulan G2 Balanchine Koşusunda Poetic Charm ve Mis Tesoro’nun ardından başarılı bir üçüncülük gerçekleştirmişti. Meydan Hipodromunda geçen sene son yarışına 28 Şubat tarihinde çıkan klas kısrak, son gün yarışlarına katılabilmesi için adeta bir baraj niteliği taşıyan bu mücadeleden 13’üncü olarak ayrılınca final gününde koşabilme şansını kaybetmişti.

İlk Dubai sınavında türlü dezavantajlara rağmen Grup yarış koşup üçüncülük elde eden Peri Lina, bu sene de startı 16 Ocak 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ve geçen yıl da katılıp 5’inci olduğu 4 ve yukarı yaşlı kısraklara mahsus G2 Cape Verdi ile verecek. 1600 metre çim pistte gerçekleştirilecek olan ve 2005 yılında şampiyon Ribella’nın kazanma başarısı gösterdiği Cape Verdi Stakes için kayıt yaptıran isimler arasında Godolphin Ekürisi’nin 3 kısrağı bulunuyor.

2018 yılında G2 ve G3 koşu galibiyetleri bulunan Beyond Reason, son startında Class 3 seviyeli koşuyu 3.5 boy farkla kazanan Dubai Blue ve Listed plasesi bulunan Magic Lily, Godolphin’in Cape Verdi’deki bu yılki temsilcileri olurken, İrlanda’da G3 birinciliği olan Surrounding, Fransa’da Listed yarış kazanan Nisreen, son 3 startında 2 galibiyet elde eden ve Listed plasesi bulunan Maamora ile Hateya da Cape Verdi için kayıt yaptıran diğer isimler arasında yer alıyor.

16 Ocak günü TJK TV ve TAY TV ekranlarından naklen yayınlanacak ve üzerine müşterek bahis kabul edilecek olan G2 Cape Verdi ve günün diğer koşuları için deklareler 14 Ocak Salı günü ilan edilecek.

Peri Lina ve Kahraman Ekürisine başarılar diliyoruz.

Peri Lina
News Reporter

6 thoughts on “PERİ LİNA Meydan’a çıkıyor!

  1. Koşuyu önlerde takip ederse iyi bir derece alır yoksa ilk 4 e giremez …..Dubaideki yarışlar hızlı başlıyor hızlarını artırarak sprint atıyorlar…Pist santim santim yükseliyor …Göz yanılması ile düzmüş gibi görüyoruz böyle bir pistte önlerde koşuyu takip edip atı hiç tutmadan devam etmen gerekiyor…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir