Piri Reis koşusu DAPPER MAN’in…

24 Aralık 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Piri Reis koşusunu, Ferit Salih Bayır’ın sahibi olduğu, Aslan Tepeli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ramazan Barman’ın yaptığı Dapper Man (2y de Marcavelly – Mohito, Unaccounted For) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Sweet Sacrifice (Catapult) elde ederken, Tachyon (Hemsworth) üçüncü, No More Secret (Trappe Shot) dördüncü, Kaze Ni Katsu (Wiener Walzer) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk Grup galibiyeti…  

Adana’da kolay kazandığı koşu sonrası İzmir’e oldukça iyi durumda gelen Dapper Man, daha önce bir kez buluşup kazandığı son günlerin formda jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip, 1000 startında Sweet Sacrifice’nin arkasında ikinciliğe sarktı ve koşunun son 400 metresinden itibaren rakibi ile giriştiği mücadeleyi lehine çevirerek ilk Grup galibiyetine ulaşmış oldu. 

News Reporter

5 thoughts on “Piri Reis koşusu DAPPER MAN’in…

  1. 1 HAFTADIR YARIŞÇILIK CAMİASINDAKİ KISIR TARTIŞMAYA İSTİNADEN YAZDIM : BU DAPPER MAN 1600 VE ÜZERİ TÜM MESAFELERDE MEŞHUR ŞAMPİYONCUKLARIMIZ SON OF COOGER VE CHARİOT’U 1 AKSİLİK OLMAZSA(STARTTAN ÇIKMAMA, YARIŞTAN ÖNCE ATEŞLENME, YEM YEMEME GİBİ SORUNLAR OLMAZSA) HER ZAMAN GEÇER – AMA BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER BU NEDENDEN DAPPER MAN’A ŞAMPİYON DEMİYORUZ , İYİ AT DİYORUZ !! – 1 ÇİFT LAFIM DA JOKEY FARKINA : BİNDİĞİ TÜM ATLARDA DAĞINIK BİNİŞ STİLİ İLE ATIN ÜSTÜNDE GARİP HAREKETLER YAPMASI SEBEBİYLE (ESKİ YARIŞLARINI SEYREDİN ÇOK DAHA İYİ AT BİNERDİ ) AHMET ÇELİK’TEN KURTULAN AT ÖZCAN YILDIRIM’LA DAHA İYİ 1 PERFORMANS GÖSTERDİ BANA GÖRE..

  2. Son of Cooger çok daha iyi olduğunu düşünüyorum şampiyon demek hepsine haksızlık. 90 senelerinden beri kumda kimin şampiyon olduğu belli saymaya gerek yok. Son of Cooger çok belli ki sorunları var ilk zamanlardaki gibi koşmuyor bunu ben değil imparator da bir şeyler gördü ki böyle dedi. Özcan da bu yarışda ne kadar gereksiz kırbaç kullanmış atı üzmeye gerek var mı? bir tane sağlam vurdun yeter kaybetmeme hırsına gerek yok. Dapper man de Sweet Sacrifice da çok güzel taylar seneye çok güzel yarışlar olacak herkesin favorisi farklıdır işi fan boyluk yapmaya getirmeye gerek yok hepsinin ayakları düz bassın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir