Pistinde ve mesafesinde CAPTAIN FANTASTIC…

7 Eylül 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Hikmet Birol koşusunu, Sema Ulaş’ın sahibi olduğu, Mozaik Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Captain Fantastic (3y de Mshawish – Rahaf, Street Cry) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Polpoo (Torok) elde ederken, Make A Fire (Sidney’s Candy) üçüncü, My Jewel (Lilbourne) dördüncü, Memed My Hawk (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Beklenen galibiyet…

Yaz sezonuna çim pistte start aldığı Sadık Eliyeşil Koşusu ile başlayan ve gerek bu koşuda gerekse sonraki iki yarışı olan Erkek Tay Deneme, Sait Akson ve Gazi Koşularında ekürilerinin gölgesinde bir varlık gösteremeyen Captain Fantastic,  bu zorlu sürecin ardından en başarılı olduğu sentetik piste geri döndü ve A3 Yarışseverler koşusu üçüncülüğü ile başlayan çıkışını Kv-8 Dr. Özcan Kızılkaya koşusu ikinciliği sürdürüp bugün de Hikmet Birol Koşusu ile taçlandırmasını bildi.

Memed My Hawk’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Captain Fantastic liderliği aldı. İkincilikte My Jewel daha sonra Polpoo ve Buldozer sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Captain Fantastic lider yine ikincilikte My Jewel arkasında Polpoo ve Make A Fire şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Captain Fantastic liderliğini korurken ortadan Make A Fire onun dışından Polpoo’nun atakları görüldü. 200’den sonra Captain Fantastic ikinciliğe giren Polpoo’nun tüm ataklarına rağmen 2 boy farkla ve 1’24″68 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.   

Captain Fantastic (Ayhan Kurşun)News Reporter

1 thought on “Pistinde ve mesafesinde CAPTAIN FANTASTIC…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir