PITFALL’dan ilk sınıf koşu galibiyeti…

12 Eylül 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Galip Ekenler koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tezcan Taşar’ın yaptığı Pitfall (2y de Mendip – Eolion, Distant Relative) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Havoc (Native Khan) elde ederken, Velox (Land Force) üçüncü, John Abruzzi (Victory Gallop) dördüncü, King Fener (Tizway) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

5’te 4 yaptı…  

Yarış hayatına üst üste kazandığı iki koşu ile başlayan Pitfall, daha sonra Kv-7 M. Halim Celaloğlu koşusunda ikinci olmuş, son olarak da Kv-6 Gürkan H. Oker koşusunu kazanarak yeteneklerini gözler önüne sermişti. Bu koşuya da çok iyi durumda gelen ve daha önce iki kez kazandığı jokeyi Ayhan Kurşun ile piste çıkan safkan, koşuyu ön grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği 300’lerde aldı ve sonrasında dışından gelen rakibi ile giriştiği mücadelede sonlarda tekrar hakim olup kazanırken hem ilk sınıf koşu galibiyetini elde etti, hem de Ayhan Kurşun ile start aldığı üçüncü yarışı kazanıp kariyerinin beşinci startında dördüncü birinciliğine ulaşmış oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir