Portakal Çiçeği Kupası ‘Sevgili Bayan’ın!

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın son günü olan 7 Nisan 2019 Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda koşulan 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus KV-7 Portakal Çiçeği Koşusu’nu, Kazım Yararel‘in sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Cherı Cherı Lady (7y dd Luxor – Uni Baby, Flying Spur), jokeyi Sadettin Boyraz ile 1300 metre çim pistte 1’16”33’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı. Yaklaşık 5 ay kadar yarış pistlerinden uzak kalan Flashing Girl (Luxor) sonlarda çok güzçlü geldiği mücadeleden ikincilikle ayrılırken, koşuyu Kızılşahin (Unaccounted For) üçüncü, Demirbüken (Luxor) ise dördüncü olarak tamamladı.

Cheri Cheri Lady (Sadettin Boyraz) Portakal Çiçeği Koşusu 2019

% 35 Birincilik, % 87 Tabela Yüzdesi…!

Yedi yaşında bir kısrak, start aldığı 49 koşuda, % 35 birincilik, %24 ikincilik, %18 üçüncülük ve %10 birincilik yüzdesi ile toplamda %87 gibi harika bir tabela yüzdesi tutturuyorsa bu kısrağa ne denebilir ki! Maşallah diyelim.

Cheri Cheri Lady‘nin annesi Uni Baby, 2 milyonu geçen kazanca sahip Hard Baby’nin de annesi olarak özel bir kısrak konumunda değerlendirilmeyi hak etmiş bir isimdir. Her şeyden önce bu kısrağın babası Flying Spur, çok özel pedigrili bir attır ve anne hattı etkeni ile Luxor ile uyum sağlaması çok doğaldır. Bu konuyu Luxor için yazdığım yazılarda ifade etmiştim. Ayrıca Uni Baby’nin de anne hattı klas atlar üretmiş bir familyadır ve dolayısı ile Uni Baby, hem kısrak babasının, hem de kendi anne hattının etkinliğini özel iki at vererek gösterdiği gibi, bahse konu iki atın da dişi oluşu, vurgulamaya çalıştığımız etkeni teyit eder niteliktedir. (Muslihiddin Gurup)

Kupası Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi…

Portakal Çiçeği Koşusunun ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Kazım Yararel‘e kupasını Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi.

Safkanın antrenörü İbrahim Bekiroğulları plaketini, resmi olmayan sonuçlara göre Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar‘dan alırken,  kısrağın jokeyi Sadettin Boyraz‘a ise plaketini Nisan’da Adana’da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt verdi. Bozkurt, ayrıca TJK Başkanı Serdal Adalı‘ya günün anısına bir plaket takdim etti.

Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu ve YKK Üyesi Ahmet Özbelge, Halid Milli ve Faruk Tınaz ile davetliler de katıldı.

7.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’na, Türkiye Jokey Kulübü Pony Club ve At’la Terapi Merkezi olarak katılımda bulundu. At’la Terapi Merkezimizde bulunan çocuklar ile Portakal Çiçeği Karnavalı kortejine katılan TJK, karnaval dahilinde Pony atlara binme imkanı sağladı.

Portakal Çiçeği Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Portakal Çiçeği Kupası ‘Sevgili Bayan’ın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir