POWERSCOURT’un 3 yaşlı torunundan G1 galibiyet!

Belmont Park hipodromunda 7 Temmuz 2019 Pazar günü 1800 metre çim pistte koşulan 640.000 4 ikramiyeli G1 Belmont Oaks Invitational Stakes‘i kazanan Concrete Rose, bu seneki üçüncü Grup yarışını kazanırken, aynı zamanda yarış kariyerinin de ilk G1 galibiyetine imza attı.

Concrete Rose’un annesi Celerina bir Powerscourt kızıdır ve bu konumu yetiştiricilerimiz açısından önem arz eden bir noktadır. Concrete Rose’un babası Twirling Candy ise ünlü aygır Candy Ride’ın oğludur. Dolayısı ile bu safkan Gun Runner ve ülkemizde görev yapan Sidney’s Candy isimli aygır ile baba kardeşidir.

Candy Ride, Cryptoclearance hattından gelen bir aygır olup bu aygırın oğlu Victory Gallop da ülkemizde görev yapmaktadır. Twirling Candy, babasının Candy Ride olması dışında kısrak babasının da Chester House oluşu ile özel bir eşleşmeye sahiptir. Concrete Rose’un anne hattı da 13-c familyasına mensuptur ki, bu familyanın Vagrancy koluna mensup olması itibari ile değerli bir anne hattına maliktir.

Concrete Rose’un pedigrisin en ilginç hale getiren noktalardan birinin Herbager üzerine 5*6*5 akrabalık olduğunu düşünüyorum ve bu konum ona hem dayanıklılık, hem de ilerleyen süreçte daha iyi bir gelişim sağlayabilir. Dolayısıyla yetiştiricilerimizin Powerscourt kızlarında bu etkene dikkat etmesi bence kendileri için önem arz edebilir!

Concrete Rose
Powerscourt
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir