Preveze Koşusunda zafer BRIGHT FIRE’in…

26 Nisan 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistinde çok ağır olması nedeni ile 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Preveze koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Bright Fire (3y de Native Khan – La Colita, Ice Man) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini My Private (Hakeem) elde ederken, Cosmic Kid (Lemon Drop King) üçüncü, Smart Dad (Native Khan) dördüncü, Lion Francesco (Cihanım) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bright Fire (Vedat Abiş)

Bu yılki ilk galibiyet…

Bu yıl start aldığı üç koşuda da tatminkar sonuçlar elde eden Bright Fire, son koşularında birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş ile ekürisinin süratlendirdiği koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili sprintle sonlarda rakibine hakim olup kazanırken, hem Erkek Tay Deneme öncesi moral bulmuş, hem de bu yılki ilk galibiyetini grup koşusu ile elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Smart Dad liderliği aldı. İkinciliğe Lion Victory girerken daha sonra Bright Fire ve Cosmic Kid sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Smart Dad liderliğini korurken yine ikincilikte Lion Victory arkalarında Bright Fire ve My Private şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Smart Dad halen lider, Lion Victory takipte üçüncülüğe My Private girerken düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Lion Victory tam liderliği almışken şanssız bir şekilde tökezleyerek jokeyi ile birlikte devrildi. 300’de My Private liderliği alırken dışından da Bright Fire’in atakları görüldü. 200’den sonra My Private ve Bright Fire mücadelesinde sonlarda rakibine hakim olan Bright Fire 1 boy farkla ve 1’30”70 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bright Fire (Vedat Abiş)
News Reporter

3 thoughts on “Preveze Koşusunda zafer BRIGHT FIRE’in…

 1. değiştirin pistleri kedi tükürse pisti değiştiren yönetim….

  sentetik bu pist atların sakatlanması çok aza inecek hatta hiç olmayacak diyen tv yorumcuları… amerika değiştiriyor bizde sentetik yaaa efsane pist diye tüm hipodromlara koymayı planlıyoruz…

  istanbul pistinde 12 ay boyunca yarış yapan her gün 3 ayrı pistte bahis alan yetmedi bunlar 3 tane de yabancı yarış alan yönetim….

  pist bakım sorumlusu kim mayısta istanbul çimi çamur temmuz da çorak toprak…. rengi çok bozuldu diye boyamalar vardı ya biri bakmaz mı piste….

  bu atın kalmasında ki suç ne ayhan da ne at sahibinde… yazık oldu güzelim ata… bunların sorumlusu komiserlerinden tut müdürüne pist sorumlusundan tut bu konu ile ilgilenen herkese yazar…

  kurulların kuralların değişmesi gerekir artık… oyuncak haline geldi her şey bravo…. ceza al aracı bul yönetmeyi durdur… ne ağır pistlerde yarışlar oluyor yağmur yağsın değiştir… sentetik öyle böyle değil acayip bir pist kaçıncı at kaldı bu pistte…

  gerçekten de sinirliyim at karavan ile götürüldü beee kaldı 20 gün sonra erkek tay deneme koşacaktı… at sahada kaldı beee….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir