Prince of Wales’s Stakes’i Crystal Ocean kazandı

1711 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Royal Ascot festivalinin ikinci gün koşuları 19 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Günün tek G1 mücadelesi olan ve 2000 metre çim pistte koşulan G1 Prince of Wales’s Stakes’te Sir Evelyn De Rothschild’ın sahibi olduğu, Sir Michael Stoute’un antrene ettiği Crystal Ocean (Sea The Stars – Crystal Star, Mark of Esteem), jokeyi Frankie Dettori ile kazandı.

4 ve yukarı yaşlı 8 atın katıldığı koşuda Crystal Ocean’ın ardında ikinciliği, bu yıl katıldığı 3 yarışı da kazanan kısrak Magical (Galileo) elde ederken, Waldgeist (Galileo) üçüncü, Hunting Horn (Camelot) ise dördüncü oldu.

Kariyerinin ilk G1 koşu zaferine Prince of Wales’s Stakes ile ulaşan 5 yaşındaki Crystal Ocean, bu yıl kazandığı 2 G3 yarışın ardından 3’te 3 yapmış oldu. Geçen yıl Royal Ascot festivali kapsamında G2 Hardwicke Stakes’ten zaferle ayrılan safkan, bu galibiyetle birlikte toplamda 15’inci startında 8’inci birinciliğine uzanırken, usta antrenör Sir Michael Stoute da kariyerinin festival kapsamındaki 80’inci birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

1 thought on “Prince of Wales’s Stakes’i Crystal Ocean kazandı

  1. Bizde olsa ikinci olan atın antrenörü protesto çekip bi şansını denerdi. Hasafet bitcoin protestosunu kabul eden komiser gibi biride çıkıp kabul ederdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir