Prior’dan ablalarına gözdağı…

16 Eylül 2020 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G3 Özdemir Atman Koşusunu, Ahmet Bakır’ın sahibi ve yetiştiricisi, Muhittin Korkmaz’ın antrenörü olduğu Prior (3y dd Victory Gallop – Loves Time, Mountain Cat), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan iyi bir çıkış yaparak başlayan Prior, ilk metrelerde öne çıkan koşudaki ciddi rakiplerinden After Tulip’in arkasında ikinci sıraya yerleştiyse de, karşı düzlüğün başlarında doldurarak gelen Smart Girl ve Moorland’e yerini bırakıp bariyer dibinde dördüncülüğe yerleşti. Karşı düzlüğü ve son virajı da aynı sırada geçip son düzlüğe çıkan kısrak, önündeki iki rakibinin arasından dalarken önce Smart Girl’i hemen akabinde 400 direği geçilirken de Moorland’i kolay bir şekilde ekarte etti. Son 300’de önünde sadece After Tulip vardı. 200 direğinde bu rakibini de yakaladığı gibi geçmeyi barakan safkan bundan sonraki metrelerde farkı 3 boya çıkartarak 2’10”22’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Nenehatun ikincisi After Tulip (After Market) elde ederken, mücadeleden Nenehatun galibi Moorland (Luxor) üçüncü, Lady Kara (Karabeyhan) dördüncü, Ceylincan (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Prior (Gökhan Kocakaya)

Ablalarına gözdağı verdi…

Nenehatun Koşusunu pas geçip Kısrak Koşusu galibi bir dişi tay olarak formasını temsil ettiği 94.Gazi Koşusunda gayet tatminkar bir yedincilik elde eden Prior, bu defa Özdemir Atman Koşusunda hemcinslerini mağlup ederek, kazandığı Dişi Tay Deneme sonrası şanssız bir sakatlık geçiren Luna Lovegood’un yokluğunda sezonun en başarılı dişi tayı olduğunu ispatladı. Gerek Kısrak, gerekse Özdemir Atman koşularında mesafe tutabildiğini gözler önüne seren kısrak, aynı zamanda kendinden yaşça büyük kısraklara da göz dağı verdi. 16 gün aradan sonra çıktığı yarışı son 200’de lehine çeviren klas safkan bu galibiyetiyle 16’ıncı startında 5’inci birinciliğini elde ederken kazancını da 2.166.800 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir