Nurettin Güven’den 120 liraya İstanbul Altılısı; 2.173 TL

1.AYAK: Kısa ara sonrası katıldığı ilk yarışında gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek kendisine tabela diplerinde şans bulan Iron Sky, hafta sonu gerçekleştirdiği 1000/1.01.6 – 400/24 galobunda günün en iyi işlerinden birini çıkararak beğenimi topladı. Gelişen kondisyonu ve daha hazır gireceği sınavında söz sahibi olmasını bekliyorum. Yeni ilgililerindeki ilk mücadelesine çıkacak olan ve tamamladığı çalışmaları bir o kadar iyi Mr Baybars ile form durumu oldukça etkileyici Last Tango fazlaca ihmale gelmezler. Kazanarak moral depolayan ve müsait kilosuyla sahaya çıkacak olan Sanduhan, önde istediği tempoyu kurabilmesi halinde bir beyaz bayrak ayna yarışı çıkarabilir. Ufak tefek sıkıntıları halledilen ve ciddiyet kazandırdığı hazırlıklarında rekor dereceler sergileyen Al Tan, bu görüntüsünü performansına yansıtması halinde söz sahibi olabilecek yetenektedir


2.AYAK: Bir süre aradan sonra Antalya’da katıldığı 1700 metrelik Kv-8 sınavında, düzlüğe kolay bir tempoda çıkmasına rağmen istenildiği gibi artıramayarak kendisine 6.lıkta şans bulan kabiliyetli kısrak Flying Space’nin bir önceki İstanbul sınavını kolay ve gösterişli kazandığı gözlerden kaçmıyor. Hazırlıklarını Ankara’da tamamlayan ve bu kez kendisini çok daha iyi tanıyacak olan binicisiyle koşuya ağırlığını koymasını beklediğim tayı sizlere günün teki olarak öneriyorum.


3.AYAK: Yarışı önlere yakın takip ettiği son 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla bu günkü rakiplerinden Horor’dan liderliği alan ve yanına hiçbir rakibini yaklaştırmadan 1.29.75’lik derecesiyle kazanmayı bilen Bonny Bomb’un elinde hala sermaye olduğu da gözlerden kaçmadı. Uzun galobu ve yarış sprintindeki kendinden emin görünümüyle formundaki artışın hala devam ettiği gözlerden kaçmayan kısrağın ufak bütçeli kuponlara risk edilebileceğini düşünüyorum. Cumartesi günkü 1000/1.03.4 – 400/24.5 R son galobunda geçen haftalara nazaran çok farklılaştığını özellikle belirtmek istediğim Hard Of Hüsne, öndeki çekişmelerden kendisine en iyi şekilde pay çıkarabilir. Favorinin adeta gölgesi olacaktır.


4.AYAK: Kış sezonunu İstanbul’da geçiren ve son kez bu günkü rakiplerinden Hüküm ile birlikte yaptığı 1000/1.07.2 – 400/27.2 R süper dereceli galobunda herkesi kendine hayran bırakan Zincir Koparan, lehine pist ve mesafede klasını konuşturabilir. Mesafe ayırt etmeksizin başarılı koşabilen ve ciddi rakiplerinin aradan gelecek olmasını en iyi şekilde lehine çevireceğine inandığım Alkanlı, bunu lehine çevirmeye çalışacaktır. İştirak ettiği son koşularında oldukça parlak sonuçlarla ayrılarak üstün bir performans ortaya koyan Bay Taylan, yarışları üst üste gelmesinden olumsuz yönde etkilenmediği takdirde söz sahibi olabilir.


5.AYAK: 1200/1.14.8 – 1000/1.01.7 – 400/23.7 R son galobunda fotoya artırarak girmesiyle tırnağının ucuna getirildiğini gözler önüne seren Little Frankel, mesafesinde şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Bu tip mesafelerdeki son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Jakoboy, müsait kilosuyla daha önce geride bıraktığı rakipler yanında yine çok şanslı. Tekrar istenilen seviyeye ulaşan ve Salı günkü düzlük sprintinde de göz dolduran March Violet ile hafta sonu Pitfall ile birlikte yaptığı 800/48 – 400/23.5 R galobu kusursuz Gutshot en küçük bir hatayı affetmezler. Toparlanma çabası içerisindeki Gonzalo ve aşama içerisindeki Wmurcott en küçük bir hatayı affetmezler.


6.AYAK: Uzun mesafelerde biraz noksan koştuğunu son yarışı ile bizlere bir kez daha kanıtlayan Lusia, sağlıklı idman görünümü ve dengi rakipler yanında kuponlara öncelikli yazılmalı. Problemlerinden dolayı turvakar işlerle hazırlanan ve zaman zaman bu tip mesafelerde ters koşabilen Uluarat, inatçı karakteriyle üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Yükselişini devam ettiren Toprak Tutkusu, koşunun muhtemelen yüksek tempoda gidecek olması lehine Subike ve bu aralar çok değişen Tek Aşkım gözden uzak tutulmamalı. Dinçlik yarışlarını seven Dizdarım ile İstanbul pistinin hiçte yabancısı olmayan Canım Çıtır sürpriz uğraşı vereceklerdir.


ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 3,8,4,9,6

2A) 7 FLYING SPICE

3A) 2 / 3

4A) 5,2,1

5A) 5,7,8,1 / 4,2

6A) 7,11,3,2,10 / 6,1

Çatı Kupon: 120,00 ₺

6’lı Ganyan 2.173,06 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

2 thoughts on “Nurettin Güven’den 120 liraya İstanbul Altılısı; 2.173 TL

  1. Abi seni çok seviyorum lakin bazı şeylere pek dikkat etmiyorsun, son ayak dizdarim kaç kere dinçlik yapmış, lütfen gözden kaçmasın ufak ama mide bulandırır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir