PÜR DİKKAT’den İstanbul’da kariyer zirvesi…

21 Temmuz 2021 Çarşamba günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Kocatepe Koşusunu, Ayşe Başaran’ın sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Pür Dikkat (3y ad Victory Gallop – Lunarat, Royal Abjar) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Malkoçhan (Talip Han) elde ederken, mücadeleden Special One (Kaneko) üçüncü, Greykurt (Perfecto) dördüncü, Tor The Wings (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

2’inci Grup galibiyeti…

Kariyerinin 8’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden Pür Dikkat, Kocatepe Koşusu galibiyetiyle İstanbul’daki ilk birinciliğini elde ederken, aynı zamanda kariyerinin de en önemli ve ikinci Grup koşu galibiyetine imza attı.

Yarış hayatına geçen sene 2 yaşlı olarak Ekim ayında Ankara’da kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan safkan, sonrasında kum pistte koştuğu üçüncü olduğu şartlı mücadele ile sezonu kapattı.

Pür Dikkat bu sene ilk yarışına Mart ayında Adana’da çıktı. Çim pistteki bu koşudan altıncılıkla ayrıldı. Nisan ayında Ankara’ya gelen dişi tay, önce çim pistte Handikap-15 mücadeleyi, ardından Mayıs ayında A2 Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Günü Koşusunu kazanmasını bildi. 


A2 koşudaki başarısı tayı G1 Kısrak Koşusuna taşıdı. Gayet başarılı bir performans sergileyen safkan 3 yaşlı dişilere mahsus bu en önemli mücadeleden dördüncülükle ayrıldı.

Gazi Koşusu günü G2 Nene Hatun Koşusunu hedefleyen ve yine gayet başarılı bir performans sergileyerek koşuyu Light Of Darkness ve Hard Off Hüsne’nin arkasında üçüncü tamamlayan Pür Dikkat, son virajı bariyere yakın beşinci sırada dönüp son 300’den sonra dışarıya çıkarak yaptığı etkili sprinti ve 1’23”34’lük derecesiyle kazandığı Kocatepe Koşusu ile sezonun en iyi dişilerinden biri olduğunu ispatlamasını bildi.

Pür Dikkat (Ahmet Çelik)
News Reporter

1 thought on “PÜR DİKKAT’den İstanbul’da kariyer zirvesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir