BİLETÇİ KIZ rakiplerinin biletini kesti…

29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi Arap taylarına mahsus G3 Hazım Rıza Gözlükçü koşusunu, Bilal Avcı’nın sahibi olduğu, Aziz Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bilal Avcı’nın yaptığı Biletçi Kız (3y kd Sakarbaşı – Domina, Odinhan) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Belkıs Ana (Saadın Gücü) elde ederken, Marlin (Balıkhan) üçüncü, Markiz (Özhaber) dördüncü, Minik Anne (Baba Mevlüt) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çok kolay bir galibiyet…  

Dilbağı takısı ve stiline çok uygun jokeyi ile start aldığı Kv-7 Faruk Ayral koşusunu kolay bir şekilde kazanarak bu yarışa oldukça iyi durumda gelen Biletçi Kız, kantarmasını sevdiği soğukkanlı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra özellikle 300’den itibaren pistin dışında tuta tuta geldi ve rakiplerine kolay bir şekilde hakim olduktan sonra farkı açarak rahat bir galibiyet elde ederken aynı zamanda kariyerinin ilk grup birinciliğine de ulaşmış oldu.

News Reporter

1 thought on “BİLETÇİ KIZ rakiplerinin biletini kesti…

  1. Bu sahanın çok değerli ama değerini bulmayan bir antrenörü varsa o da taşkın avcıdır. Buyük antrenördür. Kendisinin de hataları şahsi ihtirasları vardır ama bu işin duaynedir. Gerekirse atlara ayak takar o derece. Yolu açık olsun. Ha bi de o lazdan uzak dursun bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir