RAMPAGE Karamehmet Kupasını ikiledi…

15 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M.Kemal Karamehmet Koşusunu, Hilmi Can Esen’in sahibi, Vefa İbrahim Aracı’nın yetiştiricisi ve Sadettin Mutlu’nun antrenörü olduğu Rampage (5y aa Toruk Macto – White Lily, Shining Wolf), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği mücadelenin tek dişi safkanı Girl Gone Bad (Toruk Macto) elde ederken, mücadeleden İz Bırakan (Lion Heart) üçüncü, Akgün (Toruk Macto) dördüncü, Kingsman (Popular Demand) ise beşinci olarak ayrıldı.

Rampage (Halis Karataş)

Aynı koşuyu geçen sene sentetik pistte kazandı…

Kariyerinin 42’inci startında 9’uncu birinciliğini elde eden Rampage, geçen sene yağış nedeniyle sentetik piste alınan mücadeleden sonra bu sene aynı koşuyu çim pistte kazanarak Kemal Karamehmet Kupasını ekürisine ikinci kez kazandırmayı başardı.

Nisan ayından bu yanan start aldığı 8 koşunun tamamını ilk 3 sırada bitirerek son derece istikrarlı bir yarış grafiği çizen safkan, bu koşu ile çim pistteki birincilik sayısını 7’ye çıkartırken, 10’uncu kez bir araya geldiği Halis Karataş ile 5’inci kez finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.
Hızlı sayılabilecek bir tempoda başlayan ve 7 safkanın start aldığı mücadelede ilk metrelerde altıncı sıraya yerleşen Rampage, 800 startına kadar bu yerine razı bir vaziyette ön grubu takip etti. 600 direği geçilirken temposunu arttırıp beşinciliğe sarkan safkan, düzlüğe çıkıldıktan sonra dış kulvardan sprintine başladı. 200 geçilirken rakiplerine hakimiyetini hissettirmeye başaran Rampage bu metreden sonra herhangi bir tehdide maruz kalmadan 2 boy farkla ve 1’56”38’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “RAMPAGE Karamehmet Kupasını ikiledi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir