REAL RUNNER sezonu zaferle kapattı!

29 Kasım 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan ve 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus sezonun en uzun mesafeli Grup mücadelesi olan G2 Sakarya Koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi, Mozaik Org.Tar.Hay.San.Tic. AŞ’nin yetiştiricisi ve Hacı Demir’in antrenörü olduğu Real Runner (2y ae Invincible Son – Baklava, Cape Cross) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

10 safkanın start aldığı mücadeleye 2 numaralı kulvardan iyi bir çıkış çıkış yaparak başlayan Real Runner, ilk metrelerde kendini grubun en önünde bulduysa da, 200 metre içerisinde dışından yürüyen ve ön tarafa gelmek isteyen rakiplerine yerini vererek bariyer dibinde önce beşinciliğe yerleşti, ardından altıncılığa gerileyip son viraja kadar da bu yerini koruyarak koştu.

Son düzlüğe çıkılıp son 400 geçilirken Real Runner orta kulvardan uygun bir kulvar aramaya başladı. Önünde önce üçlü bir set vardı. Gökhan Kocakaya soğukkanlılıkla bu setin açılmasını bekledi. Bir süre sonra önündeki 3 taydan 1’i ayırılıp, diğer 2’si de bariyere doğru meyil edince istediği boşluğu bulan Real Runner sprinte kalktı ve son 50’de yakalayabildiği rakiplerine aynada 1 boy fark yapıp 1‘49”74’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Gülüm Osman (Populer Demand) elde ederken, mücadeleyi Anadolu Aslanı (Victory Gallop) üçüncü, Red Luck (Dutyfree) dördüncü, Mandalorian (Anatoly) ise beşinci olarak tamamladılar.

Real Runner (Gökhan Kocakaya)

1000, 1200 ve 1800 metrede kazandı!

Yarış hayatına 6 Ağustos 2020 tarihinde Ankara’da 1000 metre çim pistte koştuğu Distant Relative (Şartlı-1) koşusunu kazanarak başlayan Real Runner, 3 hafta sonra bu defa İstanbul’da start aldığı G3 II.İnönü Koşusunu kazanarak henüz ikinci startında sezonun iddialı taylarından biri olduğunu gösterdi.

Kariyerinin ilk yarışı hariç tüm yarışlarını İstanbul’da koşan safkan sırasıyla G2 Tay Deneme Koşusunda 2’inci, G2 TYAYSD Koşusunda 3’üncü ve G1 Çaldıran Koşusunda 5’inci olduktan sonra Sakarya Koşusuna geldi. Koşunun üçüncü atı olarak girdiği mücadelede son derece parlak bir performans sergileyen Real Runner, elde ettiği bu başarı ile uzun mesafeye olan yatkınlığını ortaya koyup, gelecek yıl koşulacak klasik yarışlara da göz kırpmış oldu.

News Reporter

4 thoughts on “REAL RUNNER sezonu zaferle kapattı!

  1. Gökhan Kocakaya Yamanlarbeyi ve Real Runner ile birlikte harika bir performans sergiledi, onuda ayrıca tebrik etmek lazım. Geçen senenin ve bu senenin şampiyon jokeyi.

  2. Tjk,anahtarı kurtellere versin de herkes rahat etsin diğer atçılar da mahalli yarışlara katılsınlar

  3. Bir zamanlar .kaya soyadı jokey vardı sonra çelik çoğaldı. Şimdide.maşallah. gökçe. Soyadi.Tonlarca.birde torpil yokmus apranti.okulu girişinde.camiayi aptal sanmasinlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir