REAL RUNNER’dan bir yıl sonra muhteşem performans!

1 Haziran 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 İsmet İnönü Koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu, Mozaik Org. San. Tic. A.Ş tarafından yetiştirilen ve Cuma Demir tarafından antrene edilen Real Runner (4y a a Invincible Son – Baklava, Cape Cross), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Doğa Kanunu (Pleasantly Perfect), elde ederken, mücadeleden Mister Görkem (Powercourt) üçüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) ve Cagner (Victory Gallop) ise at başı dördüncü ve beşinci olarak ayrıldı.

Real Runner (Gökhan Kocakaya)

Bir yıl sonra muhteşem performans…

Yarış hayatının 15’inci startında 5’inci birinciliğini elde eden Real Runner, son kez geçen sene yine bu ay içerisinde kazandığı Sait Akson Koşusundan neredeyse tam bir yıl sonra bu kez İsmet İnönü Koşusu zaferi ile birincilik özlemine son verirken, yüksek tempoda giden koşudaki dereceli galibiyeti ile yılın kalan bölümü için de adeta gövde gösterisinde bulundu.

Cagner ve Scoutleo’nun 2 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Doğa Kanunu liderliği alırken, ikincilikte Trevi Fountain daha sonra Demirkurt ve Arts Man sırası ile 1600 startı geçildi. 1400 direği geçilirken Doğa Kanunu liderliğini korudu. Bu metrelerde ikincilikte Arts Man, üçüncülükte Demirkurt daha sonra Trevi Fountain şeklinde 1200 ve 1000 metre startları geçildi. 800 startını da önde geçen Doğa Kanunu, arkasında yine Trevi Fountain, Arts Man ve Demirkurt üçlüsü ile son düzlüğe lider çıktı.

Son 400’de Doğa Kanunu liderliğini korumaya çalışırken, dış kulvardan Zafer Ateşi ve onun da dışından Real Runner sprinte kalktılar. Son 300’de rakiplerine hakim olan Real Runner koşunun bundan sonraki metrelerinde temposunu arttırıp finişte farkı 3,5 boya çıkartarak 2’00”62’lik güzel derece ile kazanan isim oldu. (Haber: Gökhan Dedeoğlu)

Real Runner (Gökhan Kocakaya)News Reporter

6 thoughts on “REAL RUNNER’dan bir yıl sonra muhteşem performans!

  1. zafer ateşi işlemeyince real runner çok sermayeli geldi ve hak ettiği 1. kazandı… ama allah aşkına mehmet kaya ya son 400 den sonra bi bakın saygın, dolgun maaş alan komiserler kurulu… o jokey denilen kişi at göstermek için neler yaptığını görün… yanında arkadaşı mı var yoksa düşmanı mı?

    sadece şunu sormak isterim kendisi karşımda olsaydı at bu olur mu olur orda atın ters bassa neler yaşanırdı? başkasının canını hiçe saymıyorsun anlaşıldı kendi canına bişi olsaydı ne olurdu?

  2. Real Runner nihayet suratli bir yaris buldu ve kolay kazandi. Bu sekilde suratli kosulursa Burgas i da gecebilir. Umarim ekuri bunu dikkate alir.

  3. Mehmet Kaya resmen atı teşvik etmiyor atı resmen dövüyor o nasıl kamçı kullanma resmen atı dövüyor böyle 1 tane vurmak 10 kamçı ya bedel insan da hiç mi acıma hissi olmaz içim parçalandı ata vurduğu kamçıyı görünce 1 yarış öncede aynı şekilde ata kamçıyla teşvik yapmıyor resmen ata abanarak kamçı vuruyor yazık bu hayvancagiz 2 trilyon para kazandırmış size

  4. kocakaya haklı çıktı, bu atın 15 yarışta sadece 5 yarış kazanması, atın sahibi, antrenörü her kimse onun suçu.. karınca gibi atınız var, yok mu şu at için yarışı süratlendirecek bir tavşanınız. özdemir atman, öne at koymadan bold pilotu koşmazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir