REAL RUNNER’ın yeni Jokeyi belli oldu…

30 Ekim 2021 Cuma günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulacak olan ve yılın 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus son G1 mücadelesi olan Cumhurbaşkanlığı Koşusunda start alacak Kurtel Ekürisine ait başarılı 3 yaşlı tay Real Runner’ın jokeyi belli oldu.

Ekürinin Gökhan Kocakaya ile yaşadığı ayrılık sonrası Halis Karataş’ın Long Runner’a binmeye başlaması ile Cumhurbaşkanlığı Koşusuna hangi jokeyle katılacağı merakla beklenen Sait Akson ve Sakarya Koşuları galibi, Gazi ve Ankara Koşuları ikincisi klas safkanın, bu önemli koşuya son ayların yükselen forma sahip jokeylerinden Akın Sözen ile katılacağı öğrenildi. 

 

News Reporter

4 thoughts on “REAL RUNNER’ın yeni Jokeyi belli oldu…

  1. long runner’a fedai koşmasında. Akın sözen, ilerlemek istiyorsa, biraz hırslı olması lazım. Memur gibi at binerek, baş jokey olunmaz. ekürinin en dandik atlarını veriyorlar sesini çıkartmadan biniyor. Kocakaya’ya baksın, Karataşa baksın, ahmet çelike baksın. Bu adamlar işlerine gelmeyen ata binmiyorlar. bu kafayla giderse, adana izmir arasında dolaşan 2. sınıf jokeylerden olmasına bir adım var.

  2. İzmir de Kurtel ekürisine ait maiden arap tayın da çıkan doping hakkında niye yorum yapamıyoruz. ? Atahan bey, satın mı alındınız ?

    1. Atahan bey ne yorum yapacak ALLAH aşkına her eküride bu tür vakalar dönemin tjk baskanin ekürusunde bile grantekikonsanda bile doping çıktı tabi bütün dileklerimiz hic bir at doping yapmamasi ama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir