REED KAN ile kazandı, zirvede yalnız kaldı!

Kantarmacı Ailesi, 3 Mart 2019 Pazar günü Amerika’nın Aqueduct Hipodromunda start alan 4 yaşındaki Reed Kan (Kantharos – Proud Trippi, Trippi) ile birinciliklerine bir yenisini daha eklediler.  58.000 $ ikramiyeli koşuda start alan ve Lion Heart’ın Amerika’daki başarılı aygır oğlu Kantharos’un temsilcisi olan Reed Kan, 1200 metre mesafeli kum pistteki mücadeleyi jokeyi Benjamin Hernandez ile 1’10”62’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Reed Kan (Benjamin Hernandez)

Üç yarış önce Kantarmacı Ailesi tarafından 25.000 $’a satın alınan Reed Kan, ekürideki üçüncü startında ikinci birinciliğini elde ederken, toplamda 15’inci startında 7’inci birinciliğini elde edip kazancını da 252.455 $’a yükseltti. Reed Kan’ın bu galibiyeti aynı zamanda Kantarmacı Racing LLC’nin bu seneki 5’inci, Amerika kariyerindeki ise 85’inci birinciliği olarak kayıtlara geçti.

MERTKAN KANTARMACI uzak ara önde…

Newyork’ta yapılan Antrenörler Şampiyonasında Mertkan Kantarmacı 83 puan ile en yakın rakibinin 30 puan önünde liderliğini korumayı sürdürdü. Son kazandığı yarıştan sonra bir kez daha ilgi odağı haline gelen ve yarış basınından röportaj talepleri alan Mertkan Kantarmacı, önümüzdeki hafta iki önemli eküri ile görüşecek ve bu görüşmelerden sonra aldığı tekliflere göre kariyerinin sonraki kısmını planlayacak.

Mertkan Kantarmacı
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir